If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sebrat ostatním hráčům jejich město a zničit ho? V SimCity to jde

Další dílo autora modifikací zdokumentováno.

Znáte to. Někdy se probudíte s opravdu špatnou náladou a potřebujete si ji na něčem vybít. Někteří to řeší házením šipek na terč s fotkou tchýně na skříni, jiní se před snídaní proběhnou venku. Ale co frustrovaní hráči SimCity?

Jednou z výhod jeho online podoby, které recenzent Milan Bergman ocenil, je možnost šmírování měst postavených jinými hráči. Máte možnost se inspirovat i něco se přiučit, jak příště lépe prosperovat. Standardně je toto očumování cizích možné jen v tzv. Observer režimu, kdy nesmíte do jejich díla jakkoli zasahovat.

Autor modifikací UKAzzer, který před pár dny zprovoznil např. časově neomezený offline režim, ještě hlouběji prošmejdil data hry a podařilo se mu něco, co není dovoleno.

Přinutil SimCity přepnout se do editačního režimu, když si zrovna prohlížel náhodně vybrané město jiného hráče v jeho regionu. Díky tomu měl k cizímu městu plný přístup a mohl si s ním dělat, cokoli se mu zachtělo, včetně seslání katastrofy či úplného sboření, což zdokumentoval na následujícím videu:

Jak UKAzzer zdůrazňuje, během tohoto módu měl pro jistotu vypnuté synchronizování dat se servery, aby někomu jeho město po rozboření nepřepsal. "Bojím se, aby toho někteří hackeři nezačali zneužívat a cizí města hromadně nepoškozovali, ale doufám, že EA to nějak na serverech ověřují," dodal.

Sami tvůrci před vydáním princip permanentního připojení k SimCity obhajovali potřebou obrany před podobnými cheatery, což se, jak vidno, dá obejít. Dosud bohužel není možné ani na vlastní město seslat přírodní katastrofu a pak se vrátit k jeho původnímu stavu přes starší pozici, jako to šlo o minulých dílů, což se považuje za nedostatek hry, která by měla být o zábavě.

Nicméně dokážeme si představit, že z tohoto nápadu by časem třeba mohla vzniknout oficiální vlastnost, kdy byste si stáhli kamarádovo město a pokračovali v jeho dalším hraní. Škarohlídi by asi EA doporučili prodej Rampage DLC mikrotransakcemi pro nabytí práva vyhlazení určitého počtu cizích měst... :)

Tagged With

Comments