Skip to main content

Veřejnost pomůže otestovat ArmA 3 v alfatestu

Zkouška ohněm půl roku dopředu.

Domácí studio Bohemia Interactive se rozhodlo pro nevšední krok. Ve snaze zbavit se své pověsti firmy, která v minulosti opakovaně vydala ne úplně odladěné vojenské simulátory, které mívaly v základních verzích řadu chyb a musely být mnohokrát opatchovány, i kvůli menšímu týmu vývojářů na otevřený komplexně fungující svět, podrobí třetí díl ArmA zkoušce ohněm ještě před vydáním.

Po výstavě Electronic Entertainment Expo někdy v červnu tohoto roku totiž dostane veřejnost do rukou hratelnou verzi ArmA 3. Půl roku před plánovaným vydáním ve 4. čtvrtletí (nedávný odklad) tak budete moci s novou hratelností i technologií experimentovat dle své libosti (ač tiskovka explicitně nepotvrdila, že si ji zkusí každý, může jít jen o omezení počet účastníků/pozvánek).

Tato komunitní alfaverze bude samozřejmě mít svá omezení, jak říká na firemním blogu vedoucí projektu Arma 3 Daniel Musil. Varuje, že obsahu uvnitř z logických důvodů moc nenajdete.

Ale stále jde o zcela první alfu v sérii Arma, samozřejmě s možností komentářů a postřehů směrem k vývojovému týmu v Brně, díky čemuž by měla vzniknout lépe odladěná a opřipomínkovaná hra podle představ fanoušků. Teprve později v tomto roce má přijít bohatší a pokročilejší betatest.

Dnes se také objevily nové screenshoty z Arma 3:

Read this next