If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Víme, jak dopadly první recenze LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Dobře!

Dnes odpoledne bylo uvolněno embargo na první recenze ve světě.

Nová, dlouho odkládaná hra ze série LEGO Star Wars dopadla velmi dobře, jak se předpokládalo.

The Skywalker Saga od Warner Bros a TT Games má zatím na OpenCritic průměr 83 procent a na Metacritic průměr 85 procent, vždy z přibližně dvou desítek verdiktů.

Hra bude pro všechny PC hráče oficiálně odemčena zítra, v 19 hodin večer středoevreopského času. PS4 a PS5 verze by se měly zpřístupnit už o půlnoci, ale možnost preloadu chybí.

  • Shacknews 9
  • Windows Central 4/5
  • Hardcore Gamer 4.5/5
  • Press Start 8.5
  • IGN 8
  • GameSpew 8
  • Game Informer 8
  • Destructoid 7.5

IGN říká, že hra poskytuje opětovné zažití nejvíce ikonických momentů celých Hvězdných válek a že meziplanetární dobrodružství je plné objevování a zábavy.

Game Infomer přizvukuje s tím, že to je zábavné prozkoumání všech tří filmových trilogií. Je to prý stejné, jako když přinesete domů Blu-Ray sbírku filmů a nevíte, kterým z nich máte začít.

Metro Game Central chválí ještě více, protože to je prý milostný dopis všem fanouškům LEGO, Star Wars i her celkově. Vše překonává to, co bylo vytvořeno dříve, co se týče rozsahu zábavy, důrazu na detailu a kvantitu obsahu

Destructoid byli malinko přísnější, když varují, abyste nečekali něco převratně nového a že příběh je poměrně omezen kvůli svázání dějem filmů. Přesto je prý fajn si vše zopáknout v interaktivní verzi i zahrát si to s dětmi.

Shacknews vadí snad jen přebytek sbíratelných předmětů, jinak má jít o definitivní LEGO Star Wars zážitek.

Cover image for YouTube videoLEGO® Star Wars™: The Skywalker Saga - Darkness is Rising Trailer

VGC s ultimátní známkou 10/10 nazvali The Skywalker Saga nejlepší hrou dané série, i jednou z nejlepších Star Wars her, co kdy vznikla.

PushSquare se domnívají, že to je smysluplný pokrok vpřed, aniž by značka ztratila něco na své chytlavosti z dřívějška. Děti budou milovat humor a barvičky, dospěli zase ocení různé narážky a vtípky.

Kolegové z italského Eurogameru vypíchli, že to je největší LEGO hra, co se kdy zrodila, doslova s galaxií plnou levelů, výzev, postav i tajnůstek.

Podle WCCftech nastavili tvůrci hry laťku hodně vysoko, zklame prý snad jen občas zjednodušené převyprávění děje, ale obsahem naplněné sandboxové levely prý vynahradí neduhy příběhových misí.

V podobném duchu se nese kritika od Gamer.no, který dal zatím nejnižší známku 60 procent za přílišnou lineárnost a přísný design některých sekcí, ale otevřenější levely a vzrušující mise to prý vynahrazují.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments