Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Znovu odklad old-gen verzí Hogwarts Legacy a možnost hrát za Harry Pottera v modifikaci

Na starých konzolích později.

Hry na motivy Harry Pottera se dle analytiků britského trhu prodalo za pár týdnů více kusů než minulého bestselleru Elden Ring za celý rok od vydání (což byl přibližně milion kusů). A stále se drží v čele žebříčků prodejnosti, kde v mezitýdenním srovnání zájem neklesá tolik co u jiných titulů.

Warner Bros tedy vůbec nic netlačí, aby nějak uspěchali odložené old-gen verze, zvlášť když jsou vývojáři plně vytíženi opravováním či vylaďováním výkonu těch pro PS5, Xbox Series a PC.

Z toho důvodu dnes oznámili, že znovu odkládají Hogwarts Legacy pro PlayStation 4 a Xbox One o další měsíc a to na 5. května 2023. Jak to ovlivní červnový port pro Switch, není známo.

"Jsme zahlceni nadšenými ohlasy od fanoušků z celého světa. Náš tým tvrdě pracuje na doručení co nejlepšího zážitku na všech platformách a to vyžaduje více času."

Mezitím se pro PC verzi Hogwarts Legacy objevil dlouho očekávaný mod, který umožňuje hrát za samotného Harry Pottera. A to hned od dvou autorů, kteří si říkají Chris Rubino a Crazy Potato - stahujte tady a tady.

Tvář je přesně stejná, jakou má slavný herec Daniel Radcliffe, takže je otázkou času, než se ozvou právníci, aby to zatrhli, když výrobce hry nezaplatil nic za licenci J.K. Rowlingové a nepoužívá nikde název Harry Potter. Dokonce přesně odpovídá i hlas postavy, takže si při hraní máte připadat jako ve filmech.

Jiný mod zase dovoluje vyvolávat kouzla vaším hlasem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments