Skip to main content

Activision vysvětlují čekání na MW3 DLC na PC/PS3

Smlouvu s Microsoftem z 2010 "zapomněli" zmínit.

Představte si, že si za 50 amerických dolarů koupíte celoroční předplatné služby Call of Duty Elite (neboli tzv. Season Pass), jako to ještě před vydáním Modern Warfare 3 učinilo téměř milion lidí jen v GameStopu, a jedním z vašich motivů pro toto rozhodnutí je dostání všech DLC. Jaké pak asi může být vaše rozhořčení, když zjistíte, že nová DLC vycházejí exkluzivně na Xbox 360 a ostatní platformy (PC, PS3) na ně musejí dlouho čekat?

Activision na krizovou komunikaci v této věci vyslali svého pracovníka Dana Amricha: "Někteří lidé došli k přesvědčení, že předplatné Elite přepíše nebo trumfne starší smlouvu mezi námi a Microsoftem [o xboxové exkluzivitě], ale nedává to smysl," napsal na svém blogu.

Distributor MW3 si dal tu práci a prý nikde nedohledal, že by někde slíbili, že předplatným Elite dostanete všechny přídavky ve stejný den jako na jiných platformách, zaručovali jen přístupu ke všem DLC. "To, že by si to spousta hráčů přála, dává smysl, ale nedělá to z toho pravdu," dodal, aniž by řekl to hlavní - kdy DLC dostanou ostatní verze hry. V minulosti to bylo s měsíčním zpožděním.

Příčina problému je možná v tom, že dohoda mezi Activision a Microsoftem z léta 2010 o xboxové exkluzivitě na všechny DLC až do konce roku 2012 nebyla nikdy zmíněná při zářijovém oznámení Call of Duty Elite a v seznamu benefitů placené verze.

Activision asi moc dobře vědí, proč to tehdy "zatajili", resp. proč to sami férově nedodali, protože jinak by tehdy nenabrali tolik předplatitelů služby. Ale teď se zase nemohou divit stížnostem a poklesu své reputace, když předtím uvedli nekompletní informace o podmínkách předplatného za nemalou částku 50 dolarů.

Read this next