Skip to main content

Alan Wake 2 je ve finální fázi vývoje, zmenší se tedy tým

A co Max Payne Remake?

Tato zpráva přichází týden poté, co Nick Baker z XboxEra podcastu prohlásil, že zaslechl, že to má být "opravdová výkladní skříň nextgenu", že je vše už v pokročilé etapě a že výdělky z Fortnite ušly dlouhou cestu.

Nyní finské studio Remedy oficiálně informovalo investory o stavu prací na svých projektech.

Uvedlo, že Alan Wake 2 vstoupil do poslední fáze vývoje. Není jasné, co se tím přesně myslí, ale je to prý v souladu s plány vydat hru koncem tohoto roku.

Z toho důvodu se také zmenší tvůrčí tým, když mnohé profese už nejsou nadále potřeba a tito lidé budou převeleni na ostatní projekty firmy.

Jak to odsýpá s nimi, to Remedy též sdělili: V Control 2 se aktuálně řeší hlavně budování herního světa a herní mechanismy, zatímco v Project Condor (multiplayerová co-op odbočka Control) se zabývají vizuální stylizací. Oba výše zmíněné tituly jsou teď ve fázi, kdy se musí prokázat funkčnost jejich konceptu.

Potěšující také je pokrok, který mezi lednem až březnem tohoto roku nastal v Max Payne 1 a 2 Remake. I ten je teď už ve fázi ověřování konceptu.

CEO Tero Virtala k tomu uvedla, že vývojáři se efektivně soustředili na prvky, které jsou pro sérii Max Payne typické, aby je převedli do vysoké kvality pro standardy na současných PC a konzolích. Koncem 2023 má být velikost týmu zvýšena, takže se titul posune opět o kus dál.

Read this next