Skip to main content

Alan Wake 2 venku 17. října, první trailer a obrázky, ale krabicovka nebude

+ budou tu dvě hlavní postavy.

Remedy představili veleočekávané pokračování tajemné hry o spisovateli, která bude tentokrát survival hororem. Nebudete prý tedy muset znát nic z předchůdce, tvůrcům šlo o co nejširší přístupnost pro nováčky.

Alan Wake 2 vydají ve spolupráci s Epicem přesně 17. října 2022 pro PC, PS5 a Xbox Series, ale pouze digitálně, nikoli krabicově, což je překvapivé. Zdůvodnění zní takto:

"Spousta lidí přešla pouze na digitální hry, není neobvyklé vypouštět nové hry bez fyzické verze, i kvůli nabízení konzolí bez diskových mechanik. Zadruhé nám toto dovolilo snížit cenu na 60 eur u konzolovek a na 50 eur u PC verze. A zatřetí nechceme dávat ven produkt na disku, když by stejně vyžadoval download, což by nebyl moc dobrý zážitek".

Debutový trailer a první screenshoty níže:

Příběh bude o tom, že idylické městečko Bright Falls v divočině amerického severozápadu začíná klátit série rituálních vražd a nadpřirozené temnoty, které je potřeba vyšetřit.

Vedle Alana Wake, který se pohřešoval třináct let, tady bude nově ještě druhá hlavní, ovladatelná postava jménem Saga Andersonová. Dříve pracovala jako agentka FBI s reputací vyřešit takřka nemožné kauzy, a pomáhá ji parťák Alex Casey. Otázkou zůstává, jestli se spolu s Alanem dovedou vysvobodit z dezolátního hororu, v němž jsou uvězněni, a zda se stanou těmi hrdiny, jakými je potřeba.

Hra bude fungovat tak, že po určitých událostech si hráčí mohou svobodně zvolit, kterým příběhem začnou, jestli bude prvním v pořadí ten Alanův či ten Andersonové. Jejich dobrodružství se občas protnou, což má vytvořit intenzivní atmosféru a vezme to na dvě separátní temné cesty.

Autoři vytvořili několik unikátních lokalit k prozkoumání: vedle města to bude dechberoucí prales okolo tajemného jezera Cauldron, pak sešlé město Watery, a také Dark Place, což je měnící se realita, kde se vyskytuje Alan Wake.

Read this next