If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Amsterdamský hotel si stěžuje, že se vyskytuje v Call of Duty

Zvažuje právní kroky.

O tom, že je hlavní město Holandska ve hře velmi realisticky ztvárněné, jsme už před časem psali. Má to však očividně i své stinnné stránky...

Roy Tomassen, manažer hotelu Conservatorium v Amsterdamu, si všiml, že je v Call of Duty: Modern Warfare 2 přítomen, aniž by o to stál.

Pro místní list De Volkskrant řekl následující:

"Zaznamenali jsme, že náš hotel je bohužel dějištěm nového Call of Duty. Nechceme podporovat hry, které podněcují použití násilí. Hra v žádném případě neodráží naše základní hodnoty a litujeme toho, že jsme se bez našeho vědomí stali její součástí".

Hotel prý zvažuje případné právní kroky proti Activision Blizzard, které by podnikl na ochranu svých práv a riziku, že mu bude výskytem ve hře poškozena reputace.

Otázkou je, jestli mu to k něčemu bude, protože vývojáři změnili názvy všeho, aby předešli žalobám ohledně ochranných známek. Hotel se tak ve hře jmenuje odlišně než ve skutečnosti a to Breenbergh Hotel, kde se odehrává jedna z multiplayerových map.

Hotel je zasazen do budovy bývalé banky z 19. století, naproti muzeu Stedelijk. Zapamatujete si ho díky historické architektuře a luxusní výbavě. Jedna noc tam stojí asi tisíc dolarů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments