If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ani FIFA 22 na PC nebude plnohodnotná s HyperMotion

+ škraloup s upgradem na nextgen.

Kdo trochu sleduje dění okolo sportů, toho to nemůže překvapit - i po shodné situaci s Madden NFL 22.

EA potvrdili, že o víkendu odhalená FIFA 22 (podrobnosti) nebude na PC v plnohodnotné, nextgen verzi, jako na PlayStation 5 a Xbox Series.

Na vysoce propagovanou technologii animací HyperMotion tedy musejí PCčkáři zapomenout, protože oni budou opět muset hrát jen old-gen verzi fotbalu s aktualizovanými soupiskami.

Oficiální zdůvodnění tohoto kroku nezaznělo, ale nejspíš bude stejné jako loni, kdy se to u FIFA 21 svedlo na snahu o zpřístupnění hry co nejširšímu publiku i se starými počítači.

Pro někoho může být horším škraloupem na kráse politika Electronic Arts ohledně upgradu z old-gen verze na next-gen verzi, třeba když přejdou z konzole PS4 na PS5.

Program Dual Entitlement, který člověku umožní bezplatný přechod, bude součástí jen stodolarové verze FIFA 22 (Ultimate Edition), vedle přístupu k plné verzi s párdenním náskokem (27. září). Oproti tomu loni u FIFA 21 mohli upgradovat zdarma na nextgen i majitelé standardní edice, s tím je ale letos konec, bude vyžadována dodatečná platba 10 dolarů.

Nadcházející dílo od EA Vancouver a EA Romania jinak bude stát 70 dolarů na PS5/Xbox Series a 60 dolarů na PS4/X1.

Pokud byste toužili něco ušetřit a obejít nepřející politiku EA, dle Redditu lze objednat příští ročník z toho stávajícího s 10% slevou, a k tomu můžete přičíst další 10% slevu pro uživatele předplatného EA PLAY, tudíž celkem máte slevu 20%.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

FIFA 22

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments