Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Podrobnosti o FIFA 22

+ výčet všech novinek v češtině, obrázky.

Jak jsme upozorňovali včera, došlo k odhalení FIFA 22.

Vyjde 1. října s českými titulky v té nejlepší možné verzi pro PS5, Xbox Series, Stadia a pak také pro PC, PS4, Xbox One a Switch.

K předobjednávce do 11. srpna obdržíte několik bonusů do FIFA Ultimate Team:

Česká oficiální homepage na webu EA uvádí oficiální popisek, věnovaný zejména průkopnické technologii Hypermotion:

POKROČILÉ NASNÍMÁNÍ ZÁPASU 11 NA 11: Soupravy Xsens umožňují vůbec poprvé nasnímat pohyb 22 profesionálních fotbalistů hrajících ve vysokém tempu. Výsledný bezkonkurenční objem kvalitních údajů o pohybu skutečných hráčů je základem pro pohyb jednotlivců i týmů ve FIFA 22.

STROJOVÉ UČENÍ: Špičkovým patentovaným algoritmem strojového učení jsme prohnali přes 8,7 milionu snímků z pokročilého nasnímání zápasu, načež algoritmus dokáže v reálném čase vytvářet nové animace s cílem dosáhnout organického fotbalového realismu při různých interakcích na hřišti.

AUTENTICKÝ POHYB CELÉHO TÝMU: Soupravy Xsens jsme vůbec poprvé použili k nahrání každého dotyku, zákroku, sprintu a osobního souboje od všech 22 fotbalistů hrajících ve vysokém tempu. Zásluhou více než 4000 nových animací jsme docílili vylepšeného projevu každého hráče ve hře FIFA 22.

TAKTICKÁ UI: Díky výkonu nové generace konzolí doznala zlepšení také taktická inteligence hráčů. Každý fotbalista dokáže lépe vnímat ofenzivní i defenzivní rozestavení a pohyb, což zaručuje novou úroveň taktického realismu.

V ÚTOKU: V útoku mohou hráči nově činit až 6× více rozhodnutí každou sekundu, takže mají lepší povědomí o svém okolí, při zakládání akce si chytřeji nabíhají a rychleji reagují na volné míče.

V OBRANĚ: Přepracování defenzivní UI znamená, že týmy teď fungují jako taktický útvar, drží rozestavení při pohybu po hřišti a pokrývají volné prostory.

KINETICKÉ VZDUŠNÉ SOUBOJE: Dvě vylepšené technologie pro hráčské interakce synchronizují animace fotbalistů, což zvyšuje realismus a odezvu při soubojích o to, kdo bude u míče první. Všimněte si obránců a útočníků, jak se strkají, tahají a vrážejí do sebe při snaze dostat se na centr, odkopnout míč do bezpečí a naběhnout si na dlouhé přihrávky. Výsledkem je zlepšená kvalita.

VYROVNANÁ KONTROLA MÍČE: Díky delším dvojdotykovým animacím je ovládání míče přirozenější a plynulejší než kdy předtím. Zpracujte si míč ze vzduchu lépe technicky, využijte větší mrštnost při zpracování balonu na zemi a užijte si větší sílu při jeho krytí. K dispozici tak máte nové způsoby, jak si ve FIFA 22 připravit akci.

ZLIDŠTĚNÍ HRÁČŮ: Zásluhou pokročilého nasnímání zápasu 11 na 11 se můžete těšit na nové animace hráčů bez míče a jejich chování, které přispějí k vylepšení celkové uvěřitelnosti aktérů na hřišti. Všimněte si, jak soupeři spolu mluví, ukazují a gestikulují na základě aktuálního dění, zatímco vylepšený aktivní pohyb odpovídá naléhavosti fotbalistů na hřišti.

KARIĚRA: Prožijte své fotbalové sny v režimu Kariéra ve FIFA 22, vytvořte si klub a z potenciálního kandidáta na sestup vybudujte globálního giganta. Užijte si přepracovaný mód Kariéra hráče a více způsobů postupu a možností dosažení vytoužených úspěchů během fotbalové cesty svého profíka.

VOLTA FOOTBALL: Vrací se s novou dávkou fotbalové elegance po celém hřišti a dalšími způsoby vyjádření stylu a propojení s vlastním týmem na pouličních fotbalových hřištích po celém světě.

FIFA 22 ULTIMATE TEAM: IFA 22 nabízí přepracované režimy Division Rivals a FUT Champions, a to s cílem přinést dostupnější způsob otestování vašich dovedností proti ostatním hráčům. Samozřejmostí jsou další způsoby přizpůsobení klubu na hřišti i mimo něj a představíme také novou edici předmětů s názvem Hrdinové FUT, v jejímž rámci se do hry vrátí někteří nezapomenutelní fotbalisté.

PROFI KLUBY: Díky novým možnostem přizpůsobení klubu můžete vyčnívat v ochozech i na trávníku. Nový systém hráčského rozvoje vám dá plnou kontrolu nad vývojem svého virtuálního profíka a díky efektivnějším prvkům sociálního hraní snadněji než kdy předtím najdete další zápas. Je načase poskládat tým pro novou sezónu Profi klubů.

Read this next