Do obtížnějšího DayZ někdy přibudou hlubší cíle i lehčí letouny

Tvůrce odpověděl, jak mu vynáší, o čem sní a jak vnímá Early Access.

Namísto před měsícem slíbeného rozhovoru pro EG raději vyrazil Dean Hall na Reddit, což je nakonec pro všechny vlastně pozitivem, protože tak zajímavé otázky jako jeho uživatelé bychom asi stejnak nevymysleli. A jelikož se ho mohli zeptat na úplně cokoli, jak se jmenují tamní rozhovory s osobnostmi (AMA, Ask Me Anything), došlo i na ne úplně slušnou otázku, jak moc je za vodou po veleúspěšných prodejích DayZ, když je typickým příkladem success-story:

"Dostávám výplatu jako zaměstnanec Bohemky, které jsem navíc prodal práva na DayZ, a k tomu ještě podíl ze zisku. Při srovnání s odměnami ostatních umělců jsem na tom pravděpodobně velmi dobře, stejně tak asi vedle ostatních designérů, kteří je nedostávají," otevřeně odpověděl Hall. Toho si Marek Španěl (šéf Bohemky) prý pozval k sobě domů k jednáním o samostatné verzi už v době, kdy modifikace měla jen 20 tisíc hráčů, na čemž je patrná dlouhozrakost.

1

Těší ho, že tak skvělí designéři jako Garry se jeho dílem inspirovali (v Rust), avšak současný rozmach Early Access vnímá jako pomyslnou plavbu na lodi, do které mohou kdykoli narazit okolní ledovce. Některé jiné projekty je podle něj trefí, pokud se nevyřeší určité potíže. Jinak si ale tento model pochvaluje, když jim vydavatelé nediktují, co hráči chtějí a vědí vše přímo od platících zákazníků.

DayZ je podle sympatického tvůrce momentálně teprve na 20% vývoje a časem by do něj rád přidal nějaké hlubší cíle, jakési zaměstnání s dlouhodobějším smyslem. Zřejmě něco jako uvedl tazatel: opevňování struktur, čištění od min nebo provozování elektrárny. K tomu je však potřeba nejprve stabilní základní architektura hry. Po výměně řešení pro fyziku se máme těšit nejprve na vozidla a nové zbraně, s čímž se prý zvýší obtížnost hry, a teprve potom barikády a až pak základny.

Při navrhování nového systému přístřešků se Hall silně inspiroval modifikací pro Skyrim, z nějž toho řadu převzal. V budoucnu počítá s helikoptérami a lehčími letouny, které ale musejí být pro hráče velmi komplexní na údržbu, aby byly výzvou.

Sní o procedurálně generovaném terénu, ale ten je se současnou technologií neproveditelný a také by to už dle něj asi přesahovalo záběr DayZ. Námět na příští multiplayerovou hru, opět v persistentním světě se svobodou pohybu, však neprozradí, protože nechce, aby ho jiní předběhli, než on s ní vůbec začne.

Reklama

Související obsah

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna