V DayZ dnes vypukla cholera

Co to znamená?

Peter Nespěšný, hlavní designér DayZ z Bohemia Interactive, na jeho Twitteru utrousil zajímavou notičku: "Dnes nastal ten den, kdy Černarus zasáhla cholera. Experimentální patch je venku."

Protože jsme se oficiální cestou nedozvěděli moc detailů, hráči se začali sami pídit po tom, jak to s cholerou ve hře vlastně funguje, což je vlastně nedílná součást celého zážitku (a lepší řešení, než když by vývojáři vše sami hned vyzradili ve videu).

Ve fanouškovském changelogu se píše pouze o tom, že pití vody z řek či rybníků může být zdraví škodlivé a nakazit vás cholerou. Je proto potřeba použít dezinfekční tablety, které nyní už ve hře plní svůj účel.

Vedle toho byl navýšen celkový počet infikovaných ze 700 na 1000, čili delší přežití se patrně stane obtížnějším úkolem.

Samozřejmě se hned našla řada hráčů, kteří se chtěli cholerou nakazit záměrně, jen aby vyzkoušeli, co se pak s jejich postavou stane a mohli se pochlubit před ostatními členy komunity. Ale není to tak jednoduché, jak se může zdát, protože se jim to ani na několik pokusů nepovedlo. Proč?

"Cholera ve hře funguje správně, ale záleží na tom, jak silnou imunitu máte. V současné chvíli se imunita odvozuje z momentálního zdraví, vaší krve a stravy," prozradil hlavní designér, jak mají vše propracované. Tou stravou se myslí to, co přímo ve hře jíte, ale nejsou známy detaily, co ji nejvíce posiluje a co naopak ubližuje.

UPDATE 1.4. - Bohemia Interactive nás upozornili, že cholera je zatím jen na experimentálních serverech, ale pokud se nic extrémně nepokazí, každým dnem bude stejný patch i na stabilní verzi hry, tedy dostupný pro všechny.

Reklama

Související obsah

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Marek Španěl se vyjádřil k údajné akvizici Bohemky Tencentem

Osobnější pohled + kde se vzala ta částka?

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

Také na webu...

Vyřezaná mapa Grand Theft Auto 5 do dřeva

Když se nudíte v karanténě...

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna