XCOM 2 je povinnost, září v recenzích

Shrnujeme ty zahraniční.

Píše se sice teprve začátek února, ale máme tu jednoho časného kandidáta na možnou hru roku, pokud zase nedojde k jejímu zapomenutí kvůli silnému podzimu. Pokračování sci-fi strategie od Firaxis získává v prvních recenzích ve světě nadšené ohlasy.

Gamespot s 9/10 u XCOM 2 (Alza.cz) vyzdvihuje jemně vyvážené strategické a taktické vrstvy, spoustu rozhodování, takže každý průchod hrou je jiný, vybudování osobního vztahu k jednolivým vojákům a reálné riziko hrozby ze selhání. Za divné považuje pouze to, že nepřátelé někdy ignorují taktická pravidla a že se trhají některé filmečky.

GameInformer šel ještě výš s 95%, když oceňuje drobné detaily v procedurálně generovaném herním světě, které přispívají uvěřitelnosti. Samotnou hratelnost přirovnává k smrtelným šachům, které vás za úspěch dokáží odměnit.

Ani PC Gamer nešel nízko s 94% díky dvěma méně známým herním třídám, mezi něž patří specialista a ranger. Novinkou má být stealth, takže většinu map začínáte incognito, aniž by vás někdo napadal. Fajn zpestřením jsou prý časově omezené mise s hacknutím terminalu či záchranou VIP osoby ze spárů protivníků, kteří působí hororověji než minule.

IGN netrhá partu s 93% za nepředvídatelné mise, synergie schopností vojáků, temnému zasazení hry a povedenému designu cizáků, nelíbily se jen časté problémy či editor postavy, který nenabízí tolik variací pro hrdiny co jiné hry.

SA Gamer rovněž tasil devítku a mezi pozitiva zařadil obtížnost, která odmění, a pocit, že na vašich volbách opravdu záleží. Negativy mají být desynchronizace zvuku s videem a zastaralý způsob ukládání pozic.

Další recenze už jen ve zkratce: PCGamesN 9/10, Polygon 9/10, PCGames.de 93%, Gamestar.de 88%, The Escapist 9/10, GryOnline 85% se stížnostmi na kameru a přílišnou podobnost v herních mechanismech minulému dílu, rád by prý viděl nějaké větší inovace. Na naší recenzi jsme mohli začít pracovat až včera, takže ji hned tak nečekejte.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (14)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna