XCOM 2

VERDIKT: Chytlavá strategie, která si bere to nejlepší z předchozího dílu a posouvá sérii XCOM zase o krok dál.

Spotlight

Zásadní události

Druhý datadisk pro XCOM 2?

Něco se děje.

První přídavek War of the Chosen loni v létě trochu doplatil na to, že neexistoval v krabicové verzi, takže se o něm tolik nemluvilo a neměl takovou podporu v médiích.

Firaxis na to jdou fikaně. Jsou si dobře vědomi, že pokud by u tahové strategie uvolnili klasické demo s novými jednotkami, někteří lidé by ho hráli do zblbnutí pořád dokola, takže by si pak už většinou nekoupili plnou verzi (aspoň tak praví marketingové průzkumy trhu).

Poznejte Huntera z XCOM 2 datadisku

Má vystřelovací hák.

Na nového nepřátele, se kterým se potkáte koncem srpna v přídavku War of the Chosen pro XCOM 2 (Alza.cz), se soustředí další ze série představovacích videí. Má vystřelovací hák, se kterým se dokáže rychle přesouvat po bojišti na vyvýšená místa. Také skvěle ovládá odstřelovací pušku, protože je specialista z kategorie Recon.

80 minut z XCOM 2: War of the Chosen

Podrobně o datadisku.

Kreativní šéfdesignér Jake Solomon z Firaxisu si našel více než hodinku času, aby si společně s Eurogamerem zahrál jednu novou misi ze srpnového datadisku War of the Chosen pro XCOM 2 (Alza.cz). Je rozdělena na několik částí a potkali jsme během ní některé nové lidské frakce i jejich dechberoucí jednotky:

Assassinka z XCOM 2 datadisku

V čem zahrozí?

Během E3 oznámený datadisk pro XCOM 2 (Alza.cz) se nám před srpnovým uvedením připomíná speciálním videem o Assassince. Bude jedním z cizáckých bossů, na které nově narazíte během kampaně. Dokáže unést vaše jednotky a představuje pro vás hrozbu při boji na dálku i na blízko.

Detaily o Long War modu pro XCOM 2

Tvůrci je sdělili Eurogameru.

V návaznosti na oznámení z minulého týdne a zlevnění hry na tři kila poskytli autoři očekávané modifikace Eurogameru první konkrétní informace o její náplni a rozdílech oproti předchůdci.

XCOM 2 zlevněn na tři kila

Výhodná akce + mod.

Jedna z nejlepších her loňského roku, která se po PC později dostala i na konzole, je nyní k mání vyloženě za babku.

Startovní trailer XCOM 2 pro konzole

Bylo to od Firaxis a Take 2 moudré rozhodnutí. Nestresovat se v zimě se startem na tři rozdílné platformy, pěkně vymazlit PC verzi, aby dostávala vysoké známky (recenze), a až pak v klidu během půlroku připravit převod na konzole PlayStation 4 a Xbox One. XCOM 2 pro ně bude od tohoto pátku v prodeji (Alza.cz se slevou 22 procent) a zde je startovní trailer:

XCOM 2 je pokračováním mnohokrát oceněné strategie XCOM: Enemy Unknown, která v roce 2012 získala ocenění Hra Roku. Svět se změnil. Uplynulo již 20 let od doby, kdy se světoví vůdci dobrovolně podrobili nadvládě mimozemských sil. XCOM tvořící poslední obrannou linii lidstva byl zanechán na pospas zkáze. Mimozemšťané, kteří nyní vládnou Zemi, se rychle pouštějí do výstavby oslnivých měst, které jsou příslibem lepší budoucnosti pro lidstvo. Nic není ale tak dokonalé, jak se na první pohled může zdát - uchvatileté mají tajnou, hrůzu nahánějící cíl. Ti, kdo se pokusí vzepřít, tvrdě zaplatí.

Pouze ti, kteří obývají okraje světa, se mohou radovat z příslibu svobody. Právě v těchto končinách se lidé snaží opět nabrat svou sílu a nashromáždit armádu, která se postaví za zájmy lidstva. Pozůstatky jednotek XCOM musí najít cestu, jak povstat z popela a znovu nabrat sil, pokusit se o odhalení děsivé pravdy skrývající se za okupací a eliminovat mimozemskou hrozbu jednou pro vždy.

Číst více...

Když oznamovali port strategického hitu pro konzole, hýřili sebevědomím, že tady bude co nevidět. Avšak pak se zřejmě něco zadrhlo.

XCOM 2 v září zavítá i na konzole

Oficiální oznámení.

Když Take 2 nedávno prohlásili, že již známe kompletní lineup jejich her na příští fiskální rok, neměli jsme jim tak moc věřit. Důkazem budiž před okamžikem oznámená konverze sci-fi strategie XCOM 2 (Alza.cz) pro PlayStation 4 a Xbox One. Vyjde pro ně 9. září, níže oznamovací filmeček.

Před měsícem vypuštěná taktická sci-fi strategie, která se dle našich informací z Cenegy i podle tweetu Martina Schovance u nás dobře prodává, je teď ještě lepší.

Na XCOM 2 vyšel patch, ale nepomáhá s výkonem hry

Na XCOM 2 vyšel patch, ale nepomáhá s výkonem hry

Opravuje pár chyb, ale ty největší ne.

XCOM 2 považuje spousta lidí za jednu z nejlepších her, které zatím v tomto roce vyšly, mnohdy o ní mluví jako o nejlepší. Ale je venku už dva týdny a vyšel zatím první patch, který neřeší problémy s výkonem, jež hra má.

Patch má opravovat padání a "některé" problémy s výkonem. Opravuje se také problém s bugem po výzkumu komunikace, kdy hra neumožňovala pokračovat dál nebo když padala hra při používání modu na voice pack.

Pokud vám ale v některých pasážích hodně padá framerate, tento patch vám moc nepomůže. To i přesto, že vývojáři v poznámkách patche tvrdí, že opravili streamování textur.

Číst více...

RECENZE: XCOM 2

DoporučenoRECENZE: XCOM 2

Jak se povedlo pokračování úspěšné strategické hry?

XCOM 2 v těchto dnech vychází pro PS4/X1, toto je republikovaná recenze původní PC verze z února letošního roku.

Novodobý restart série XCOM v podání studia Firaxis se opravdu vydařil (viz. naše recenze zakládní hry i datadisku), a bylo tak jen otázkou času, kdy se dočkáme jejího pokračování. Oblíbená a návyková strategicko-taktická hratelnost, kdy zkoumáte mimozemské technologie, spravujete svou základnu a posíláte své vojáky do nebezpečných misí byla naštěstí zachována, a nebál bych se říct, že máme v rukou další potenciální hit.

XCOM 2

Číst více...

Hodně lidí si při hraní XCOM 2 stěžují na dlouhé nahrávací obrazovky. Zejména pokud dohrajete misi, vidíte sumář toho, jak se vám v misi dařilo, ale obrazovka visí až příliš dlouho. Všichni předpokládali, že dochází k nahrávání hry, ale stačí malý trik a obrazovka hned zmizí!

XCOM 2 je povinnost, září v recenzích

Shrnujeme ty zahraniční.

Píše se sice teprve začátek února, ale máme tu jednoho časného kandidáta na možnou hru roku, pokud zase nedojde k jejímu zapomenutí kvůli silnému podzimu. Pokračování sci-fi strategie od Firaxis získává v prvních recenzích ve světě nadšené ohlasy.

Jak známo, Firaxis se dohodli s autory modu The Long War, aby hned na den vydání XCOM 2 tento pátek připravili prvních pár úprav hry, které představili na víkendovém PAX South.

DOJMY z rozehrání XCOM 2

Proč rychlejší a naléhavější znamená lepší?

Nečekal jsem, že testované novinářské demo XCOM 2 dopadne nějak extra dobře. Do předchůdce této hry jsem se zamiloval, protože umožnilo citově přilnout k vojákům, které jsem ovládal, a rozhodně mi nepřišlo, že by něco takového mohla dokázat krátká ochutnávka. Moje obavy se zdály být oprávněné, protože první mise byla ve formě omezujícího tutoriálu (naštěstí je možné ho přeskočit), který už dopředu rozhodl o tom, kdo bude žít a kdo zemře. Ani si nepamatuju, jak se jmenovali...

XCOM 2 v obrazech

Naše podrobné dojmy z dema ještě dnes.

Naše podrobné dojmy z dema ještě dnes.

Systémové požadavky XCOM 2

Čím se vybavit na cizáky?

Krátce po včerejším oznámení přídavků a bonusů k předobjednávce se na Steamu vynořily oficiální hardwarové nároky XCOM 2 (Alza.cz).

Season Pass a Deluxe edice XCOM 2

+ hodina hraní od Eurogameru.

Jednou z her, která nebyla z února odložena na později (jako Deus Ex: Mankind Divided, Mirrors Edge 2, Total War: Warhammer či Battleborn), je XCOM 2. Toho bychom si měli vážit, že bude v zimě co hrát, a odměnit tvůrce zájmem o jejich dnes představenou nabídku.

Sami vývojáři byli překvapení, když si moddeři vzali XCOM: Enemy Unknown a vznikl epický mód The Long War. Hlavní designér se nechal slyšet, že nechápe, jak to moddeři dokázali. Hlavní programátor Ryan McFall zase řekl: "Vím, jak to udělali. A je to trochu děsivé."

Odklad XCOM 2 na únor 2016

Vývojáři vysvětlují.

Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl, vyhnout se přímému střetu s Fallout 4 a dalšími předvánočními peckami, nehledě na jiný žánr.

Proč bude XCOM 2 jen na PC?

Tvůrci vysvětlují pohnutky.

Po úterním oznámení a dalších detailech promluvili vývojáři z Firaxisu o tom, proč vlastně XCOM 2 míří pouze na PC, když minulý díl byl i pro předešlou generaci konzolí.

XCOM 2 v dalších detailech

+ dodatečné obrázky.

Z včerejšího oznámení jsme se dozvěděli úplné základy a nyní se už můžeme ponořit hlouběji pod povrch XCOM 2 díky doplňujícím informacím z oficiální stránky.

Oznámen XCOM 2

Řádné pokračování tahovky + filmeček.

Přesně jak bylo dekódováno v sobotu z virálky ADVENT, 2K a Firaxis před pár minutami v pět hodin oficiálně oznámili XCOM 2. Stalo se tak prostřednictvím tiskové zprávy i filmečkem z IGN.