Skip to main content

XCOM 2 zdarma a jak se líbí odbočka Chimera Squad? Shrnuty recenze

Dočasná nabídka na týden.

Bude to dilema, co hrát dříve. Jestli dnes vycházející samostatnou odbočku Chimera Squad (oznámení) nebo původní starší hru?

Uvažování Take 2 je jasně čitelné: chtějí vás namlsat poskytnutím originálu z roku 2016 zdarma, abyste si následně koupili nové rozšíření s osvěžením hratelnostního konceptu.

Nabídka plné PC verze XCOM 2 zdarma na Steamu ovšem platí jen po dobu jednoho týdne, tedy do konce dubna. Je to pouze překlopení hry na Free-2-Play model, nezůstane vám natrvalo, pak vám bude odebrána.

Dnešní pokračování Chimera Squad, které je šířeno jen digitální cestou (nikoli krabicově) a do 1. května stojí polovic (jen 10 eur), má zatím pěkný průměr 78% na Metacritic.

Má jít o důkaz, že Firaxis jsou stále mistři žánru, i perfektní vstupní bránu pro nováčky, zatímco veteráni zase budou spokojeni z dostatečné hloubky, tvrdí Player2 (hodnocení A).

ScreenRant (4,5/5) mu sekunduje s tím, že se jedná o rychlejší hraní zaměřené na mnohem menší část světa, ale to prý neznamená, že by to byla méně strategie.

Kolegové z USGameru (7/10) zdůraznili, že si rozšíření zachovává excelentní koření předlohy a zároveň přidává některé unikátní prvky. Jen jsou prý zklamáni z vizuálního stylu a neochoty maximalizovat dopad některých změn. Přesto to je zajímavý experiment, který ale ještě musí ujít kus cesty, aby naplnil veškerý potenciál.

IGN (7/10) s tím souhlasí, tedy že nápady jsou to sice zajímavé, leč nejsou smíchány do rozumného celku.

Podle PC Gameru (72%) to je fajnová superhrdinská taktická hra ve stylu SWAT, kterou trápí jen nutnost přílišné administrace.

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

Francouzský web JeuxVideo.com (8/10) vyslovil povzdech nad starými známými problémy, jako je kamera či zastaralý 3D engine. Přesto by mělo jít o dobrou volbu pro začátečníky s XCOMem i dlouholeté fanoušky, navíc za velmi nízkou cenu.

WCCFtech (85%) nazval zaměření na unikátní postavy a změny systému boje za úspěch, který ovšem snižují tradiční neduhy série. Jinak to je ale stále uspokojující taktická hra. Pořídit si ji můžete zde.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next