Upřesněno, kolik stála práva na Zaklínač

Od bývalého šéfa CDPR.

Minulý týden létala éterem zpráva, jak málo měl tvůrce knižní předlohy dostat za práva na vytvoření hry. Od té doby to zúčastněný Adrian Chmielarz popřel a dozvěděli jsme se správnou výši částky.

Sebastian Zieliński, původní šéf CD Projekt Red, v následné facebookové diskusi odhalil, že Andrzej Sapkowski od firmy ve skutečnosti obdržel necelých 10 tisíc dolarů (dnešní kurz), čili v přepočtu 250 tisíc českých korun.

K platbě za licenci na první díl herního Zaklínače (Alza.cz) mělo dojít ve dvou splátkách (150 tisíc zlotých a 200 tisíc zlotých). První návrh smlouvy prý tehdy slavný spisovatel dokonce uraženě odmítl, protože CD Projekt zpackal jméno Geralta na "Gerald".

Předtím se dle výpovědi polského novináře mluvilo o částce 100 tisíc korun, tudíž na vyznění celé věci se nic nemění: na to, jaký bestseller a dlouhodobý kasovní trhák se ze značky The Witcher později zásluhou studia vyklubal, to je pořád směšně nízká částka.

Sapkowski se ovšem nyní může zahojit na spolupráci s Netflixem, kde už byl určitě poučen a řekl si jistě pro sebe o řádově vyšší částku než před mnoha lety.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna