Představen první datadisk XCOM 2

Kdo jsou The Chosen?

Teaser z minulého týdne nelhal, zato 2K v podstatě ano, když říkali, že letos nic nového nevydají.

Právě oznámený datadisk pro XCOM 2 (Alza.cz) se jmenuje War of the Chosen a vyjde už 29. srpna. Má jít o zásadní nášup nového obsahu v čele s dalšími nepřáteli, prostředími, misemi, třídami jednotek a frakcemi odboje. Debutový trailer:

The Chosen mají být mimozemští hrdinové s rozličnými schopnostmi a osobnostmi, jejichž úkolem je lovit sejmout jednotky XCOM po celém světě. Několikrát je potkáte během kampaně a každý další střet budou tužší.

Na strategické mapě zeměkoule se prý budou neustále pokoušet sabotovat vaši organizaci, čímž má celý konflikt eskalovat. Někdy vám unesou vojáky z mise, jindy vám jejich Assassin předvede, jak kradým postupem zlikviduje celou armádu. Dalšími třídami budou Hunter či Warlock.

1

Nepůjde tedy o novou kampaň v tradičním slova smyslu, nýbrž o integraci veškerého přidaného obsahu do oceňované základní hry XCOM 2 (něco jako u Enemy Within pro jedničku), která bude vyžadována ke spuštění. Krabicovka zatím není jistá, zato už existuje produktová stránka pro digitálku na Steamu (bez ceny, datadisk není součást Season Pass).

Detaily na blogu Firaxis, kde potvrzují existenci i pro PS4/X1 verze, nové cíle na mapách, bohatší znovuhratelnost a Challenge mód s globálním žebříčkem za in-game výzvy.

Tři dodatečné frakce se vynořily na podporu pozemského hnutí odporu - Reapers, Skirmishers a Templars -, každá z nich má vlastní jedinečné schopnosti a protichůdnou filosofii. Tyto frakce poskytují silné vojáky hrdinské třídy, které vám pomohou v misích, a také nové příležitosti pro strategickou hloubku.

Chosen jsou ti nejzákeřnější nepřátelé, kterým XCOM kdy čelilo, přičemž každý má jedinečné silné i slabé stránky, o kterých se dozvíte v nové kampani. Chosen se snaží ulovit velitele a unesou, vyslechnou a zabijí vojáky XCOMu, aby svůj cíl splnili. Chosen také mohou narušit strategickou vrstvu a zhatit celosvětové operace XCOMu. Najděte a vypleňte pevnosti Chosen, abyste se tohoto nepřítele zbavili nadobro.

Na bojiště se proplížil smrtelně nebezpečný nový mimozemšťan jménem Spectre, který je schopný vytvářet temné kopie vojáků XCOMu. Osvojte si novou taktiku, abyste se dokázali postavit nejen jemu, ale i výbušným útokům ADVENT Purifier a psionicky nabitému ADVENT Priest.

Zapojte se do taktických misí napříč novými prostředími od opuštěných měst zpustošených během původní invaze mimozemskými biozbraněmi přes podzemní tunely po xenomorfované oblasti v divočině.

Starejte se o vztahy XCOMu s frakcemi a zhaťte operace The Chosen z Avengeru. Rozdávejte hnutí odporu nové rozkazy a upřednostněte svou osobní strategii. Vojáky, vědce i techniky - ty všechny teď můžete nasadit na tajné akce, na kterých získáte zásoby a posílíte si vztahy s jednotlivými frakcemi, pokud je úspěšně splníte.

Vojáci si mohou vytvořit pouto s kompatibilními členy týmu a získat tak nové schopnosti a perky. Systém SITREP do taktické vrstvy dynamicky přidává nové modifikátory, takže každá mise bude představovat jedinečnou výzvu. Pokročilé možnosti kampaně umožní jemnější nastavení délky a obtížnosti hry.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna