Sony letos nebude mít tradiční E3 konferenci. A co PS5?

Odtajněny její jiné plány.

Nezvykle potichu, pouze v podcastu dala dnes Sony na vědomí své úmysly ohledně výstavy E3 2018, která se koná už za měsíc v Los Angeles.

Oproti Microsoftu či Bethesdě, která řekla, že bude mít dosud nejdelší konferenci, to jsou veskrze střídmé plány, nemluvě o nově konané konferenci Square Enix.

Jeden z jejích bossů Shawn Layden tam naznačil, že letos nebudou pořádat tradiční velkou tiskovou konferenci, jako tomu bylo pravidlem v minulých letech, nýbrž zaměří se na trochu jiný formát.

11

Jak Sony posléze oznámila i na Oficiálním PS Blogu, v pondělí 11. června 2018 (u nás v úterý 12. června ve 3 hodiny ráno) nabídne "jen" svou "E3 Showcase" v podobě hloubkového prozkoumání čtveřice velkých exkluzivit, z nichž tím pádem určitě spatříme spoustu nových záběrů (desítky minut?):

  • Death Stranding
  • Ghosts of Tsushima
  • Spider-Man
  • The Last of Us 2

Vedle toho chce (patrně v předtočeném pořadu po vzoru Nintenda či snad streamu ze studia? Zatím nepotvrzeno) klást důraz na menší, nezávislé hry a také na díla od třetích stran, čili neexkluzivní podzimní tituly (například Red Dead Redemption 2?). Stane se tak ve vysílání na Live.PlayStation.com, na Twitchi, YouTube i Facebooku.

Sony také v podcastu potvrdila, že na E3 2018 nedojde k žádnému oznámení ohledně nového hardwaru, čímž vyloučila jakékoli zmínky o spekulované PlayStation 5, na to je ostatně dle všech indicií ještě brzy.

Překvapení či zklamání? Když se nad tím pořádně zamyslíte, tak ani zase tolik ne. Poslední dobou vypouští spoustu velkých PS4 titulů a o těch dalších v přípravě patrně ještě nemůže mluvit, protože už budou cíleny na PlayStation 5. Takže by toho asi nebylo moc, o čem by šlo na pódiu hovořit.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna