Zvěsti o vylepšeních Resident Evil 2 remaku

Má být fakt dobrý.

Fanstránka RelyOnHorror patří mezi uznávané zdroje informací o hrách z tohoto žánru a nyní přinesla vlastní zjištění, co čekat od stále jen spekulovaného remasteru Resident Evil 2 neboli REmake 2 (Alza.cz).

Běžet má sice stále na starém RE Engine, avšak ten však prý bude výrazně optimalizovaný a upgradovaný o nové technologie. Ty zařídí báječné nasvícení, stínování a běh v pevných 30fps a 1080p na běžné PS4 a v 60fps a 4K na PlayStation 4 Pro.

Engine prý načte nové rozlišení pokaždé, když vstoupíte do nějaké místnosti, takže některé nemusejí být nutně ve 4K podkladech, které se zobrazí ve kvalitě dle výkonnosti vašeho hardwaru. Čili má jít o první díl série, který bude navržen se 4K na mysli.

Remaster má využít photogrammetry skenování jako Resident Evil 7, což by vyústilo ve fotorealistické ztvárnění Raccoon City. Hrdinka Claire má zase mít rozdílné oblečky, aby se modernizovala její vizáž původně z 90. let.

1

Co se týče kontroverzního tématu, úhlu pohledu kamery, to má být dle zdrojů RelyOnHorror jako v Resident Evil 4, částečně stylizované, ale nikoli z vlastních očí jako sedmička. Působí to jako fixní úhly kamery při pohybu po městě a přiblížení za ramena postav při míření, což zatím však není potvrzeno.

K vývoji se měli vrátit někteří lidé, kteří se podíleli na dvojce a čtyřce. Kampaň bude hratelná jak za Leona, tak za Claire, a k tomu přihoďte mnoho nových oblastí a nového obsahu, takže celková délka bude mnohem větší než u originálu. K oznámení by snad mělo dojít na výstavě E3, s vydáním hry začátkem příštího roku.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna