Microsoft překreslil ikonky ve videu Red Dead Redemption 2 z PS4 na Xbox

Marketingový podvod nezůstal bez povšimnutí.

Tohle je hodně za čarou. A když to tehdy schytala Sony, že udělala to samé opačným směrem u videa z Anthem, měl by být v rámci spravedlnosti nyní zlynčován i Microsoft.

Čtvrteční první sestřih z hraní Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) byl, jak známo, zaznamenán na konzoli PlayStation 4 Pro, jelikož Sony má pro tento hit podzimu marketingovou spolupráci s Take 2 / Rockstarem.

Jenže Microsoft tak strašně chtěl nahodit tyto žhavé záběry i na svůj oficiální xboxový kanál na YouTube, že ho to donutilo k podvodu: překreslil rozhraní v pravém dolním rohu videa, na nichž byly původně ikonky pro ovládání PlayStation, aby tam byly nově ikony z Xboxu.

Upozornil na to uživatel Michael @LegacyKillaHD na Twitteru, kde si můžete srovnat originál s upravenou verzí:

Můžete si říct, že to je v pohodě, když Red Dead Redemption 2 přece je multiplatformním titulem pro PS4 i Xbox One. Problém je v tom, že Microsoft takto mate zákazníky: snaží se jim namluvit, že hra bude vypadat přesně takhle i na Xboxu (navíc s rozhraním upraveným ve Photoshopu), ačkoli jde ve skutečnosti o nahrávku z PS4 Pro verze.

Je velmi pravděpodobné, že na obyčejném, starém modelu Xbox One bude grafika či plynulost otevřeného světa zhoršena (na rozdíl od modelu X), což zjistíme až koncem října, kdy si už nikdo na prázdninové klamání Microsoftu nevzpomene. Nebylo by snazší prostě to video jen nalinkovat na oficiální kanál Rockstaru, včetně skoro nepostřehnutelných ikonek PlayStationu...?

A přesně kvůli těmhle komplikacím (z pohledu majitele platforem), přátelé, dostáváme čím dál méně záběrů z reálného hraní a spíš jen samé trailery s cutscénami či CGI.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna