Resident Evil 2 má třikrát více hráčů ve špičce než minulý díl

+ zmizelo Denuvo, bude i remake trojky?

Navazujeme na dopolední zprávu o výborném odbytu krabicovek ve Velké Británii.

Resident Evil 2 se dost daří také na Steamu (Alza.cz). Jak zpozorovali na Redditu či Githyp, nový díl má třikrát více hráčů ve špičce než Resident Evil 7.

Zatímco ten měl před dvěma lety "jen" 20 tisíc hráčů naráz, aktuální remake survival hororu dosáhl už na číslo 74 tisíc lidí souběžně. A to je jen PC verze, konzolovky se do toho nepočítají. Vůbec poprvé se tak série Resident Evil dostala do pěti nejhranějších her na Steamu.

1

Za pozornost to stojí i díky tomu, že Resident Evil 2 je v Evropě nabízen za vyšší cenu než tehdy Resident Evil 7 (60 eur vs. 50 eur). Vděčit za to může mimojiné populárnímu demu, nicméně na předešlý hit Capcomu zatím v tomto směru nemá, Monster Hunter World dokázal nahnat 300 tisíc hráčů v době startu.

Mimochodem, japonský vydavatel se právě nyní rozhodl odstranit z Resident Evil 7 ochranu Denuvo. Patrné to je třeba z produktové stránky na Steamu.

Nikdo netuší, co ho k tomu přesně vedlo, Capcom to nijak nekomentoval, ale obvykle se takové "tvrdé" DRM používá jen po úvodní prodejní období. Nyní tak budou moci vzniknout testy, jestli se chod a načítání hry zrychlí nebo ne (jako tento).

A co bude dál? Remake Resident Evil 3, o němž se už dlouho spekuluje? Producent Yoshiaki Hirabayash dnes pro GameWatch uvedl, že potřebují slyšet fanoušky, aby se opět hlasitě ozvali a dali jim najevo, že si přejí modernizovat i trojku, případně jiný díl. Pokud jich prý bude dostatek, pustí se do toho. Jinak oprášení druhého dílu si prý vybrali kvůli tomu, že loni měla dvacetileté výročí.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna