Bez odložené vlajkové exkluzivity Halo Infinite potvrzen listopad Xbox Series X

UPDATE.

Microsoft před okamžikem oznámil na Xbox Wire dvě docela zásadní novinky.

Jednak odložil Halo Infinite, svou vlajkovou exkluzivitu, z Vánoc 2020 až na někdy v roce 2021.

Zadruhé pak potvrdil, že Xbox Series X opravdu přijde na trh v listopadu letošního roku, jak už prokecla jeho finanční ředitelka dříve. Dosud se oficiálně uváděly jen Vánoce. Podle posledních spekulací má jít o první listopadový týden, jisté to ale ještě takto není.

Mezi důvody odsunu titulu od 343 Industries se uvádí hlavně dopad koronaviru během celého roku a nějaké jiné výzvy při vývoji, co musejí překonávat. Prý už není schůdné, aby Halo Infinite vyšlo tento rok, bylo úspěšné a tvůrci neriskovali své zdraví či šílené přesčasy. Získaný čas navíc využijí k dodělání kritických úkonů při vývoji.

Konzole tedy kupodivu přijde na trh bez velké exkluzivity z vlastní stáje, což je dost průšvih a určitě to negativně ovlivní její odbyt. A ty nové hry z nedávného streamu Xboxu jako Fable, Forza či Avowed jsou ještě roky daleko.

Phil Spencer to sice žehlil opětovnými slovy o tisícovkách her napříč čtyřmi generacemi, ale kvůli tomu si nikdo nový stroj nekupuje. Nebo slibem o 50 podzimních multiplatformních hrách či 40 starších extra optimalizovaných hrách pro Xbox Series X. Z menších her připomněl Scorn, The Medium či Tetris Effect Connected startujících na Xbox Game Pass.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna