Horizon pro PC se prý prodávalo podobně jako Zaklínač 3

Průzkum SuperData.

Sony nikdy neřekla, kolik přesně kusů se prodalo prázdninové PC konverze jejího původně PS4 hitu od Guerrilla Games. Dalo se to jen dedukovat z hitparády prodejnosti.

Nyní průzkum trhu SuperData od společnosti Nielsen přišel s překvapivým zjištěním, o jak výborný bestseller na počítačích šlo (souhrn recenzí).

V době premiéry PC verze se prý Horizon: Zero Dawn prodalo téměř stejně kusů (716 tisíc) jako svého času Zaklínač 3: Divoký hon. Tehdy se psal květen 2015, kdy ještě digitální distribuce nebyla tak silná jako dnes, což vše částečně vysvětluje.

Dle SuperData šlo dobrodružství Aloy na odbyt o padesát procent lépe než předešlý port z PlayStationu o měsíc dříve, Death Stranding od Kojima Productions, u nějž se odhaduje 477 tisíc kusů. A lidem ani nevadily ty technické potíže.

Průzkum také uvádí, že start Horizon: Zero Dawn v úvodním měsíci zaznamenal více kusů PC verze než ta Assassins Creed Odyssey na podzim 2018.

Není proto divu, že se Sony nedávno vyjádřila ve smyslu, že bude pracovat na převodech dalších svých značek z PS4 na počítače. A proč nezačít třeba s God of War či Dreams?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Poptávka po Xbox Series bude převyšovat nabídku několik měsíců. A odchod šéfa Halo Infinite

+ 500 tisíc hodin testování vyústilo ve finální seznam zpětně kompatibilních her, Snoopy Dog napodruhé.

Cyberpunk 2077 na PC by klidně mohl vyjít včas, viník je jinde

+ výhrůžky smrtí tvůrcům, jak to bylo s komunikací?

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna