S modifikací Half-Life: Alyx bez virtuální reality to výborně odsýpá

Video o pokroku.

Nejprve na úvod špatná zpráva: Ne, není to zatím nikde ke stažení (později testovací pre-alfa verze jen po zaplacení podpory na Pateronu), ani to hned tak nebude hotovo.

A teď ta dobrá: rok starý bestseller od Valve se ve verzi nevyžadující virtuální realitu má výborně k světu.

Autor neoficiální "no VR" modifikace s přezdívkou SoMNst totiž nahodil nové video o pokroku, jaký zatím ve vývoji učinil (pracuje na tom od loňského roku).

Pokud to Valve časem nezaříznou, mohla by to být šikovná alternativa pro ty, kteří nechtějí nebo prostě nemohou investovat do headsetu, jak si projít příběhový režim Half-Life Alyx.

Hra sice byla od začátku navržena pro virtuální realitu a tvůrci říkali, že bez ní nepůjde hrát. Ale tento modder to řeší přidáním dodatečných vlastních animací a vychytávek, aby vše fungovalo i s myší a klávesnicí.

Musel také například upravit herní kameru, změnit rychlost pohybu vaší postavy nebo pohyb zombíků, kteří nyní běží namísto chůze. Cílem je, aby byla hra na myši obtížnější, viz i třeba zvýšená agresivita headcrabů. Čili nebude to už odpovídat hratelnosti originálu od Valve, ale to nejspíš lačným po pokračování slavné série tolik vadit nebude.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Galactic Civilizations 4 ohlášeno

+ trailer, změny, obrázky.

Asus představil dva nové herní notebooky

Záznam vysílání + série ROG Slash + aktualizace ROG Citadel XC.

Květen přináší nové designy puzzle dle her

Good Loot s Watch Dogs Legion či Zaklínačem.

- komentáře (25)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna