Diablo potvrzeno na letošek a trojnásobné zvětšení tvůrců Call of Duty, drobky o novém dílu

+ rekordní výsledky Acti, únik data Burning Crusade Classic, propad počtu hráčů Blizzardu.

Z večerní fiskální konference patrně největšího vydavatele v západním světě vyplynulo pár novinek (kompletní PDF zde, tiskovka je potom tady).

Pro Diablo Immortal, odnož slavné série akčních RPG pro mobily na bázi Free-2-Play, bylo potvrzeno globální vydání někdy v letošním roce. Je to poprvé, co zazněl termín hry, která je nyní už v druhé uzavřené alfě.

Vedle toho se nadále počítá s uvedením (prý komunitou chválené a v dosud nejvíce sledované) předělávky Diablo 2: Resurrected ve 2021, ale ani zde zatím není přesnější okno k dispozici. Naopak u Diablo 4 je jisté, že letošek nestihne.

11

Díky Call of Duty, zejména Warzone, mobilní odnoži a Cold War zaznamenali Activision Blizzard mezi lednem a březnem 2021 opět nový rekord v tržbách (2,28 miliardy amerických dolarů), s meziročním navýšením o 27 procent.

Firma měla 435 milionů měsíčních aktivních uživatelů, z čehož 150 milionů zařídili Activision, 27 milionů Blizzard a 258 milionů King, kam spadá Candy Crush či mobilní Crash Bandicoot s 30 miliony downloady.

Druhý datadisk pro Heartstone, Forged in the Barrens, má zajistit lepší výsledky než minulý přídavek. Shadowlands z listopadu zase zařídil příliv nových hráčů do World of Warcraft, rovněž s meziročním růstem zájmu hráčů. Ačkoli MassivelyOp upozornili, že Blizzard přišel během posledních tří let o třetinu svých hráčů (o dva miliony oproti 4. čtvrtletí 2020 a o 11 milionů za tři roky). Dle úniku reklamy má Burning Crusade Classic vyjít 1. června 2021.

Na konto letošního dílu Call of Duty od Sledgehammer Games (údajně z druhé světové války s podtitulem Vanguard a bržděné starými konzolemi), od šéfů vydavatele zaznělo pouze následující: "Hra vypadá skvěle a je na cestě pro vypuštění na podzim. Půjde o zážitek navržený pro nextgen s dechberoucí grafikou napříč kampaní, multiplayerem i co-opem, včetně integrace se stávajícím CoD ekosystémem." Čili obavy o absenci kampaně byly vyvráceny.

Activision Blizzard jinak plánují během příštího roku najmout dva tisíce nových vývojářů a ztrojnásobit velikost tvůrčího týmu Call of Duty. Příkladem budiž otevření nové pobočky Sledgehammer Games v Torontu, prý díky "expanzi talentovaného týmu ve snaze o to být co nejsilnější".

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Galactic Civilizations 4 ohlášeno

+ trailer, změny, obrázky.

Asus představil dva nové herní notebooky

Záznam vysílání + série ROG Slash + aktualizace ROG Citadel XC.

Květen přináší nové designy puzzle dle her

Good Loot s Watch Dogs Legion či Zaklínačem.

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna