Epic by rád Gears of War na PS3

Že by konec exkluzivity Xboxu 360?

Když se dříve někdo zeptal Epicu na možnost portu Gears of War na PlayStation 3, dostalo se mu většinou jednoznačně zamítavé odpovědi. Něco jako - to nepřipadá v úvahu nebo že jde o vlajkovou sérii na Xboxu 360, tak jak to někoho vůbec může napadnout. Nyní však prezident Epicu Mike Capps překvapil mnohem mírnějším vyjádřením o eventuálním převodu na konzoli od Sony.

"Trilogii Gears of War bychom na PS3 přinesli rádi. Získali bychom tak nové publikum a zvýšili tím prodeje," řekl na GDC po dotazu americké pobočky Eurogameru. Tak proč tak neučiní, ptáte se, když práva na značku Gears of War patří Epicu a nikoli Microsoftu?

Podle vysvětlení prezidenta Epicu se zdá, že důvodem už zřejmě není ani tak exkluzivita partnerství s Microsoftem (ta jistě jednoho dne skončí tak jako tak, viz Mass Effect 2 vydaný také na PS3), jako spíš vděk Microsoftu za spolupráci, získanou slávu a vydělané miliony. "V době dohody s MS na spolupráci nikdo z nás netušil, jestli bude X360 úspěšný, ale Microsoft prvnímu dílu Gears of War věřil a poskytnul mu ohromnou podporu jako nikdo jiný z multiplatformních vydavatelů."

Možnost konverze Gears of War však Mike Capps úplně nevyloučil. "Vždy, když přemýšlíme, co podniknout s touto sérií dál, jdeme nejprve za Microsoftem a ten nám zatím vždy dal pádné důvody, proč v naší spolupráci pokračovat."

Takže si to shrňme - zatím se na stavu "jen na X360" nic nemění, ale Epicu zjevně narostla křídla (možná i pod vlivem spolupráce s EA?). Nepřímo dnešním vyjádřením tlačí na Microsoft, aby si u něj zajistil lepší podmínky a zároveň křičí do světa "už nejsme vazalové Microsoftu a čekáme na neodolatelnou nabídku od někoho jiného".

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (27)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna