Modern Warfare 2: jak se stát teroristou?

Australané chtějí hru nechat předělat.

O tom, že se v jedné misi Modern Warfare 2 převtělíte do teroristy a budete v jeho roli zabíjet nevinné civilisty na letišti, jsme již psali. Z pasáže, která unikla na internet a odehrává se na počátku hry, vznikla poněkud kontroverze, kterou se PR oddělení Activisionu snaží nějak zamluvit. Jednak scéna půjde přeskočit a má také reprezentovat krutost hlavního záporáka hry, po kterém poté půjdete.

Jak ale víme z příkladu Left 4 Dead 2 a spousty jiných her, na násilí ve hrách jsou poněkud hákliví v Austrálii a tam už chtějí, aby znovu prošla procesem, během kterého se získává přístupnost. Prezidentka australského Council on Children and the Media Jane Robertsová k tomu říká: "Konsekvence terorismu jsou hrůzostrašná a přesto je tu produkt, u kterého máme trávit náš volný čas a který propaguje to, proti čemu všichni světoví vůdci brojí."

"Pokud by byl na internetu podobný materiál, který ukazuje, jak se stát teroristou, jak se k nim připojit a jak likvidovat lidi, ihned by byl odstraněn," pokračuje. Jane Robertsová požaduje po australské vládě, aby byla hře Modern Warfare 2 znovu udělena přístupnost. Nyní má MA 15+, pokud by byla označena od osmnácti let, ani by se nesměla v Austrálii prodávat.

Infinity Wards mimochodem konečně něco k pasáži řekli a je to pár slov, které si každý člověk s alespoň polovinou mozku mohl domyslet sám. "Ta pasáž má hráče emocionálně šokovat." No samozřejmě! Jak jinak, také? Propagování terorismu? Jane Robertsová a jí podobní by raději žádné prohlášení nikdy dávat neměli.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna