Reportáž z druhého dne E3

Nejnašlapanější den, co kdy pamatujeme.

Osm hodin na nohou, deset předváděček zpravidla obohacených ještě o rozhovory a už mi z Los Angeles Convention Centre drnčí hlava. Takhle našlapaný a náročný den jsem na E3 ještě v životě nezažil a musím říct, že tu poslední hoďku jsem takříkajíc mlel z posledního a herní nadšenec nenadšenec, už jsem chtěl být v hotelu, hodit nohy nahoru, chvilku si dáchnout a začít sepisovat dojmy z nespočtu her.

Dnešek se nesl trochu v duchu technologií, kdy jsem nejvíce času strávil u Sony. Nejprve s Playstation Move ovladačem, který mě po původní skepsi vlastně i docela oslovil a o něm i o pilotních hrách na něj sepíši separátní článek. Půl hoďky jsem také hrál 3D verzi Killzone 3 – hra je to sama o sobě super, ale kdybych si měl vybrat, jednoznačně bych sáhl po té klasické dvojrozměrné. V separátních dojmech se tomu budu věnovat více.

Shodou okolností hned další hrou na seznamu byla další ohromně atmosférická, našlapaná a michael-mannovská střílečka, totiž Crysis 2, která zarazila všechny novináře do křesel a bude pěkně těžké to nadšení vysvětlit slovy. To se holt asi musí vidět. Nicméně dnešní Best Of by si ode mě stejně odnesl XCOM, z něhož se vyklubala FPSka originálně vyprávějící o invazi ufounů a byla mi prostě ohromně sympatická.

Dostal jsem se i na prezentaci nového Deus Ex či Gothic IV, s nímž jsem strávil asi hodinu a půl, vyzpovídal vývojáře i distributory a mohu vám slíbit pěkně rozsáhlý článek s informacemi, které si jinde nepřečtete. O dalších dnes viděných hrách se tu již zmiňovat nebudu, ať tu taky můžu psát ještě o něčem jiném; koneckonců, během několika dnů i po E3, kdy se na Eurogameru budou objevovat všechny mé dojmy, se o nich dozvíte.

Dnešek jinak rozhodně potěšil i tím, že jsem ulovil novinářský oběd. Již před samotným rozdáváním tam stála asi stovka hladových dychtivých pisálků a po odpískání se boxy se sendviči rozpaběrkovaly asi během deseti minut. Jen škoda, že jsem se během jídla nemohl prakticky dostat na internet aneb utvrdil jsem se ve staré známé pravdě, že wi-fina v press centru E3 stojí za starou belu. Každá akce je něčím charakteristická a u E3 je to prostě mj. tenhle předem ztracený boj proti mizernému novinářskému internetu.

Zítra, ve čtvrtek (z vašeho pohledu už vlastně dnes) E3 končí a LACC se zase na nějakou dobu uzavře. Čeká mě ještě asi šest dalších prezentací, jmenovitě třeba Dead Space 2, Zaklínač 2 a v prvé řadě doufám, že se konečně dostanu na Natal a.k.a Kinect. Zítra budu bohužel nepříjemně limitován brzkým odletem mého letadla a již ve tři odpoledne budu muset výstaviště opouštět. To se tedy i promítne do menší nálože E3 dojmů, protože po celou dobu cesty z LA do Prahy se na internet nedostanu. Na druhou stranu, v pátek večer se pytel s E3 dojmy roztrhne a budete tu ode mě mít čtení na celý víkend :-)

Každopádně s E3 nekončíme ani příští týden a stále se na Eurogameru budou objevovat články o v LA viděných a ozkoušených hrách. Máte se na co těšit.

Další díly Eurogamer E3 blogu: První den, Po příletu na místo, Před odletem z Prahy.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna