If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Black Ops 2 v podstatě tutovkou

Hned dva důkazy a příchod CoD i na VITA.

O pokračování Call of Duty: Black Ops se živě spekuluje několik měsíců a nyní se pravděpodobnost jeho zrodu ještě několikanásobně zvýšila.

GameBlog si na francouzské verzi známého internetového obchodu Amazon všiml, že krátce nabízel předobjednávku Black Ops 2. Když si toho všimli Activision, požadovali po webu okamžité odstranění článku, aby zahladili stopy, když Amazon vše rychle smazal.

GameBlog to ale tvrdošíjně odmítl a proto z něj jako odplatu stáhli reklamní kampaně, zařadili ho na černou listinu (neposílání her na recenze atd.) a zrušili jeho pozvánku na novinářskou akci pro Transformers. Pokud by to s Black Ops 2 byl pouhý výmysl Amazonu, jistě by Activision reagovali nějak odlišně, než tímto podrážděným až agresivním způsobem. Ostatně, pamatujete ještě na velký únik materiálů o Modern Warfare 3?

Druhým novým důkazem o Black Ops 2 je zmínka o této hře v profesním životopisu grafika Nerve Software. Ti v minulosti spolupracovali s Treyarchem na výrobě plakátů a artworků pro první díl Black Ops nebo pro bondovku, čímž se kruh uzavírá.

Bez zajímavosti není ani jiná novinka v souvislosti se sérií Call of Duty, která má přijít i na novou konzoli PlayStation VITA. Prozradil to předčasně nový viceprezident marketingu Sony Guy Longworth v rozhovoru pro GameTrailers, aniž by to dosud Activision oficiálně ohlásili.

"Mé děti se velmi těší na letošní podzim, kdy bude Call of Duty na VITA přelomovým titulem." Ale nevíme, jestli půjde o odnož PS3/X360 verze Black Ops 2 nebo o separátní hru s novým obsahem (nejpravděpodobnější varianta), nebo případně o částečnou recyklaci minulých dílů CoD.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Black Ops

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments