If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Duty připomínalo Dead Space

Akční adventuru zrušili sami vývojáři.

Šéf vývojářského studia Sledgehammer Glen Schofield prohlásil, že zrušená third-person akční adventura ze světa Call of Duty měla atmosférou připomínat Dead Space. Odehrávat se prý měla v alternativní době k sérii Modern Warfare.

"Naše akční adventura měla atmosféru podobnou Dead Space, protože v mnoha místech jste se ocitli pod zemí. Snažili jsme se vykomunikovat poslání, že válka je peklo a strach. Strávili jsme dost času i s historickým bádáním."

Studio Sledgehammer bylo založené v listopadu 2009 poté, co Schofield se svým parťákem Michaelem Conderym odešli z Visceral Games, studia zodpovědného právě za Dead Space. Že svoji third-person akci neudělají a místo toho pomohou Infinity Ward s vývojem Modern Warfare 3 se prý rozhodli sami.

"Activision za námi přišli a zeptali se, jestli bychom na té hře nechtěli spolupracovat. Nejdřív jsme to odmítli s tím, že se musíme poradit se zbytkem týmu. Ale zástupci firmy nám připomněli, že Infinity Ward si vybrali zrovna nás - a to nešlo odmítnout."

Modern Warfare 3 vyjde 8. listopadu pro PC, 360 a PS3.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty: Modern Warfare 3

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments