Skip to main content

CD Projekt doporučuje Zaklínače na X360 instalovat na HDD

Také mluví o tom, jak nelze vydávat DLC zdarma.

Pokud si budete pořizovat Zaklínače 2 na konzoli Xbox 360, CD Projekt výrazně doporučuje, abyste si hru nainstalovali na pevný disk. Dostanete tak totiž lepší grafiku.

"Je to věc, kterou chceme všem říct. Pokud máte možnost si tu hru nainstalovat, prosíme, udělejte to. Streamování grafiky bude rychlejší, uvidíte lepší textury. Pevný disk je mnohem rychlejší než jakékoliv médium," říká Marek Ziemak, který se staral o tvorbu levelů.

Také podle jeho slov zaznamenáte nižší nahrávací časy a také nahrávání objektů. "Rychlejší streamování znamená rychlejší pohyb mezi pamětí a diskem," dodává Marek.

Zaklínač 2 vyjde na X360 na dvou DVD discích, takže byste si měli uvolnit dostatek místa.

CD Projekt se také rozpovídal o problémech, které mají s Xboxem. Největším problémem pro ně prý je, že jsou zvyklí vydávat stahovatelné přídavky zdarma, což ale není na X360 proveditelné. "Proto jsme se rozhodli vydat hru až se všemi DLC přímo na disku," řekl Marek Ziemak. Co se ale týče budoucnosti, budou muset zkusit něco vymyslet. "Na druhou stranu, tahle verze je už definitivní a naprosto odladěná, takže už možná nebude třeba vydávat něco dalšího."

Nikdo zatím neprozradil, kolik chce Microsoft za vydání DLC, ale například za pouhý patch do hry na X360 chtějí 60 tisíc dolarů, což nezávislým vývojářům stěžuje po vydání opravovat své tituly.

Witcher 2.0 - developer diary

Read this next