Skip to main content

CD Projekt Red vyšetřuje padání a další problémy nextgen upgradu Zaklínače 3

Opakuje se Cyberpunk 2077? + návod, jak se vrátit ke staré verzi.

Včerejší vypuštění bezplatného nextgen upgradu hry Zaklínač 3: Divoký hon se nesetkalo s pochopením mnoha fanoušků a někteří dokonce zašli tak daleko, že to nazvali opakováním fiaska s Cyberpunk 2077. Tak hrozné to podle nás není, to si polský výrobce už pohlídal, ale ani nepanuje ideální technický stav PC verze. Samozřejmě, spousta křiklounů na internetu je jen roztrpčena z toho, že jim už jejich hardware nestačí na hezčí vzhled.

CD Projekt Red se zatím vyjádřil takto: "Jsme si vědomi potíží, které PC hráči hlásí od vydání aktualizace. Aktivně vyšetřujeme všechna hlášení a poskytneme updatu pro dané problémy, jakmile to bude možné. Děkujeme za vaši trpělivost".

Tým dle globálního komunitního šéfa, kterým je Marcin Momot, usilovně maká na nápravě zádrhelů, ale důležité je mít poslední ovladače od Nvidia, "které mohou pomoci s některými věcmi".

Ale ani ty nejsou všelékem na údajně časté padání hry nebo výrazně pomalejší chod (propady framerate i pod 30fps) oproti dřívějšku, i na nabušené grafické kartě a i s vypnutými raytracingovými efekty. Ty samy o sobě způsobují řadu nedostatků, když se přímo před vámi změní nasvícení nebo se objeví stíny až dodatečně. Zlobí také vlasy některých postav.

Problémy jsou též s tím, že pokud použijete simulovanou uloženou pozici ze Zaklínače 2, tak pak nelze provést vlastní uložení. I tak to ovšem dle aktuálních recenzí v zahraničních médiích vyznívá tak, že po tomto upgradu má jít o nejlépe hodnocenou hru roku 2022, s průměrem 97% na Metacritic:

Naštěstí je tady stále možnost vrátit se k předešlé funkční verzi hry na PC bez tohoto updatu. Na Steamu si rozklikněte Vlastnosti, pak běžte do "Beta", a tam si vyberete z rolovacího menu "Classic", což vás vrátí k verzi 1.32. To je sice výrazně starší podoba Zaklínače 3 než nynější 4.0, avšak byla to jeho dřívější finální verze. Podobný postup lze aplikovat na GOG.

Read this next