If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cloudové hraní v Xbox Game Pass Ultimate od září a slib plné zpětné kompatibility krom her pro Kinect

+ podpora Xbox One ještě pár let a tři hry o víkendu zdarma.

Když nevíte, jak reagovat na ne úplně příznivý poslední vývoj (viz 100 tisíc Francouzů hlasovalo, jestli si koupí PlayStation 5 či Xbox Series X, Některé modely Xbox One vyřazují obchody z nabídky či je označují za výběhové či RECENZE Ghost of Tsushima), použijte hrubou sílu.

Touto radou se zřejmě řídil xboxový boss Phil Spencer se sérií dnešních oznámení o něčem, co PlayStation zatím nemá nebo mít nemůže.

Zaprvé: předplatné služby Xbox Game Pass Ultimate vám od září garantuje přístup k cloudovému hraní přes službu Project xCloud, resp. obě služby se sloučí. Dle Spencera prý lidé chtějí hrát na konzolích, PC a mobilech, aby žádný kamarád nebyl mimo dosah. Proto chtějí učinit další krok k integraci vícero různých zařízení do jednoho propojeného celku. Všechny jejich nové hry to budou podporovat.

"Hry už nebudou omezeny jen na váš obývák. Spojíte se v nich s přáteli a rodinou jako nikdy dříve. Stejně jako to funguje u video či hudebních služeb, s příchodem cloudových her na Xbox Game Pass Ultimate to bude tak, že pokračujete v hraní od místa, kde jste minule skončili, i když to třeba byl jiný typ zařízení."

Zadruhé: Microsoft se snaží o dosažení takřka plné zpětné kompatibility na Xbox Series X. Jediným limitem jsou pry hry, které povinně vyžadují Kinect, ty jediné prý nerozchodíte. Všechny ostatní tituly z Xbox One prý na nové konzoli rozjedete a to ambiciózně hned od momentu uvedení Xbox Series X na trh.

Většina vašich oblíbených her má mít rychlejší běh i načítání. Stejně tak budete moci k nové konzoli zapojit veškeré stávající příslušenství či ovladače.

Zatřetí: Spencer znovu veřejně slíbil, že všechny hry od Xbox Game Studios vypuštěné "v příštích pár letech" (ale neupřesněno exaktně do kdy), jako Halo Infinite, budou dostupné i pro Xbox One. Prý vás nebudou nutit k upgradu do Xbox Series X pro hraní nějakých exkluzivit.

Začtvrté: pre-show Xbox Games Showcase příští čtvrtek, 23. července začne už od 17 hodin našeho času s moderátorem Geoffem Keighleym. Vše bude nejprve jen v 1080p/60fps, ale hned po skončení už ve 4K. Hlavní akce od 18:00 potrvá jednu hodinu a bude čistě o hrách (včetně singleplayerové kampaně Halo Infinite, níže nový teaser!), žádné byznysové věci ani nic o hardwaru.

Stream přinese YouTube, Twitch, Facebook či Twitter.

Zapáté: o nadcházejícím víkendu si můžete na Xboxu zdarma vyzkoušet plné verze Ghost Recon Breakpoint, Frostpunk a Ash of Gods Redemption, pokud máte Gold členství Xbox Live či Xbox Game Pass. Pokud se hry zalíbí, zakoupíte je se slevou, více zde. UPDATE - ten Ghost Recon je o víkendu k mání i na PC (Epic Games Store, UPLAY) a PS4.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments