Skip to main content

Comgad oslaben odchodem veterána

Co k tomu Mondscheina vedlo a jak to vnímá distributor?

Největší překvapení měsíce v našem rybníčku přišlo z čistého nebe a neprovázela ho žádná šuškanda. Pavel Mondschein, šéf publishingu u domácího Comgadu a předtím dlouholetý workaholik v CD Projektu, který má nemalý podíl na úrovni lokalizací her u nás, oznámil svůj odchod od tohoto distributora, čímž bude tratit celá domácí scéna.

V emailové rozlučce zaslané obchodním partnerům to zdůvodnil snahou o zpomalení tempa a soustředění se na jiné aspekty života. Mnohé asi v tu chvíli napadlo - nebude to náhodou zapříčiněno výsledky nedávno spuštěného Click2Play nebo celkovou situací Comgadu? Ten od květnového Zaklínače 2 na PC neměl žádný vyložený prodejnostní trhák a sype ze sebe jen kvanta neznámých budgetovek. Nebýt velkých lokalizací na zakázku pro Cenegu, jako Skyrim či Rage, kdo ví, jak by skončil...?

Pavel Mondschein, který dříve působil jako redaktor GameStaru či Bonuswebu, své motivy vysvětlil Eurogameru takto: "Po těch letech jsem už kapku unavený a chci si také trochu užít života. Teď jsme se ženou koupili statek a psa, takže budeme trochu překládat, trochu chovat koně a ovce, trochu relaxovat... a asi hodně lítat kolem baráku :) Pak se uvidí, zatím to nějak neřeším," přiblížil své budoucí plány.

Oslabení Comgadu kvůli tomuto odchodu přiznal i jeho ředitel, Milan Czarnowski: "Mondy je velice schopný manager, měl velký podíl na rozvoji a úspěchu naší firmy. Dlouhé roky jsme tvořili tandem, mohl jsem se na něj 100% spolehnout. Hodně dobře jsme si rozuměli, tak mi pochopitelně bude chybět," okomentoval to pro Eurogamer.

Jak ale Czarnowski upozorňuje, odchod Mondyho není ze dne na den a práce u nich je hodně týmová. Prý měli dost času na plynulé předáni agendy Davidu Semerádovi, kterého zahraniční partneři znají, takže prý i do budoucna budou fungovat tak, jak jste byli zvyklí. K jeho prání se připojujeme: "Rád bych využil této příležitosti a touto cestou veřejně poděkoval Mondymu za jeho dosavadní práci v CD Projektu Czech/Comgadu. Díky a ať se Ti i nadále vše daří!"

Read this next