Skip to main content

Dead Island 2 žije a měl by dorazit do roka, naznačili Deep Silver

Výroky šéfa a insidera.

Lars Wingefors, šéf skupiny Embracer, kam patří Deep Silver či THQ Nordic, promluvil po mnoha letech o osudu odkládané zombie akce, jejíž tvůrci se několikrát změnili a od prvotního oznámení uteklo už více než sedm let.

Stalo se v rozhovoru po fiskálních výsledcích, kde to sice nebylo konstatováno napřímo, ale závěr je z toho zcela očividný.

Je tedy Dead Island 2 naživu nebo ne? A kdy napodobí aktuálně velmi úspěšný Dying Light 2, dle SteamSpy jen v PC verzi se dvěma miliony hráčů?

"O této hře zatím nemohu mluvit, ale uvedli jsme, že v tomto fiskálním roce máme do března 2023 ještě jeden neohlášený AAA titul. Jestli si myslíte, že to je Dead Island 2, tak to nemohu komentovat. Ale jsem z neohlášených her nadšen," zasmál se a všem to bylo úplně jasné.

Insider Tom Henderson měl tedy před pár dny opět správné informace, které prý zjistil od tvůrců.

Ve videu prohlásil, že Dead Island 2 má být v dobré kondici a plánován na letošní Vánoce (v případě dalších potíží začátek příštího roku).

Zápletka hry má být o tom, že jste v letadle, kde propukne nákaza zombíků, načež havaruje do oblasti Hollywoodu, kde poté musíte přežít na zemi.

Hratelnost dvojky bude dle Hendersona logicky podobná jedničce, s předpokládanými vylepšeními. Dějištěm mají být vedle Beverly Hills i další lokality.

Watch on YouTube

Read this next