Skip to main content

Dead Island 2 ve dvou trailerech, potvrzeno na únor 2023

Šest ovladatelných postav a podpora hlasového ovládání Alex.

Týden po úniku z Amazonu došlo k potvrzení všeho a hra, původně oznámená už před osmi lety, patřila k vrcholu zahajovací akce Gamescomu 2022.

Dead Island 2 tedy skutečně vyjde 3. února 2023 pro PC a všechny hlavní konzole krom Switch.

Nový filmeček a sestřih z hraní pořádně navnadily:

PC verze této zombie akce, kterou Dambuster Studios udělali prakticky od nuly poslední čtyři roky, bude nabízena exkluzivně na Epic Games Store (na Steamu nemá ani produktovou stránku).

Los Angeles sice není zpracováno jako plnohodnotný otevřený svět, ale zase to vykompenzuje úžasnou grafikou.

Ve hře si vyberete mezi šesti ovladatelnými postavami, z nichž každá má své unikátní dialogy i schopnosti. Postupem času si přizpůsobíte jak vzhled, tak si rozvinete strom schopností.

Kampaň si užijete buď osamoceně nebo až s třemi kamarády v co-opu. Součástí má být dosud nejvíce vymakaný systém sekání končetin, co se kdy v jakékoli hře objevil, tvrdí autoři.

Do budoucna je slíben Expansion Pass (součást Gold Edice za 90 dolarů) s dvěma dodatečnými kapitolami příběhu. Deluxe edice přinese balíčky Golden Weapons Pack, Character Pack 1 a Character Pack 2.

Dead Island 2 též bude první hrou, která využije Alexa Game Control, aniž byste měli patřičný hardware. Prostě jen zadáte přes mikrofon či headset hlasové příkazy (příklady, jak to funguje v praxi) a tím během hraní provedete interakce s NPC postavami, vyměníte zbraň za jinou či požádáte hru, aby vám řekla, jaký je příští úkol.

Read this next