Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age: Awakening

EA oficiálně oznámili datadisk - s obrázky a trailerem.

Již dříve diskutovaný datadisk pro RPG hit od BioWare - Dragon Age: Origins, se konečně oficiálně představuje. Datadisk, nesoucí název Dragon Age: Awakening, resp. Dragon Age: Prameny - Procitnutí, míří na PC a konzole PS3 a X360.

V Dragon Age: Prameny - Procitnutí se stanete velitelem Grey Wardenů (Šedých strážců), starobylého řádu, bojujícího proti temným silám. Vaším úkolem bude obnovit řád a odhalit tajemství stojící za záhadnou skutečností, proč temnota zůstala přítomna na zemi i po porážce draka Archdemona (Arcidémona). Čeká vás přitom konflikt s tajemným Architektem a řada komplexních morálních rozhodnutí, která poté dají podobu vaší cestě skrze nové lokace Amaranthine.

Awakening bude pro spuštění vyžadovat originální hru, ze které si následně budete moci přenést vaše hrdiny, k nimž se v rámci Awakening budou moci připojit mnozí další. Mluví se o pěti zbrusu nových tvářích. Budete mít tedy na výběr, jestli pokračovat v rozehrané partii s dřívějším protagonistou, nebo sáhnout po výše nabídnutém novém hrdinovi z řad dávných strážců.

Těšit se můžete na nová kouzla, schopnosti, specializace a předměty, stejně jako na možnost změnit atributy hrdinů. Tenhle rys by měl přispět k vyšší znovuhratelnosti celého dobrodružství. V bestiáři je pak prostor pro celou řadu hrozivých kreatur jako je Inferno Golem (Pekelný golem) či Spectral Dragon (Přeludový drak), a následně ještě drsnější souboje.

"Dragon Age: Prameny - Procitnutí je zřetelným vyjádřením závazku studia BioWare vůči jeho fanouškům zásobovat je novými zážitky na pozadí silných příběhů, obohacujícími temný svět heroické fantasy, kterou si tolik oblíbili," uvedl Dr. Ray Muzyka, spoluzakladatel BioWare a generální manažer EA pro skupinu titulů RPG/MMO. "Mimořádně aktivní celosvětová komunita fanoušků Dragon Age se může těšit na odhalení temných pohnutek zplozenců temnot a příčin toho, proč i navzdory porážce Arcidémona stále zamořují svět."

První screenshoty z datadisku zde a trailer je tady.

Dragon Age: Prameny - Procitnutí se chystá na trh dne 19. března, cena byla stanovena na jednotných 799 Kč - pro všechny platformy.

Read this next