If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil 5: Alternative Edition

Detaily o obsahu přídavku i re-edice.

Rozšíření Resident Evil 5 (pro Japonsko s podtitulem Alternative Edition) se na jaře příštího roku objeví na trhu ve dvou distribučních variantách. Jednak jako klasický přídavný obsah ke stažení a potom jako součást speciální krabicové edice, skrze maloobchodní řetězce. V obou případech je nicméně řeč pouze o verzích pro konzole PS3 a X360.

Pro hráče, kteří již Resident Evil 5 vlastní, se 17. a 18. února objeví na Xbox Live, resp. PSN epizoda Lost in Nightmares. Zde se Chris Redfield a Jill Valentine pokusí infiltrovat nebezpečnou lokací Spencer Estate, přičemž v suterénu sídla zakladatele společnosti Umbrella mají narazit na nové "zlo". Začátkem dalšího měsíce, konkrétně 3. a 4. března, se pak objeví druhá, dosud nepojmenovaná a nepřiblížená epizoda.

Vedle výše naznačeného rozšíření se dočkáte i lehce bizarních převleků a co hlavně, nového Mercenaries Reunion módu s osmi novými postavami. Každá přitom bude mít vlastní arzenál zbraní. Cena za epizody sice nebyla ještě ozřejmena, ale dle Famitsu to bude dělat 400 Microsoft bodů za epizodu, obleky vyjdou na 160 MS bodů. Každopádně v Japonsku to v přepočtu vychází na cca 150 Kč :) Obrázky z Alternative Edition v galerii.

Dne 8. března se pak v USA za 50 USD objeví Resident Evil 5: Gold Edition, krabicová verze se všemi rozšířeními. Evropské vydání je naplánováno na 12. března. V případě PS3 bude vše výše řečené na Blu-ray, u X360 s kódem pro gratis stažení. Bez zajímavosti ovšem není, že Capcom stále není rozhodnut, zdali u PS3 verze bude podporován nový, na pohyb citlivý ovladač. V Japonsku ano, ale v USA a Evropě se čeká na to, jak se Capcom vlastně dohodne se Sony. Tady především s ohledem na marketingové plány Sony ve vztahu k jejich ovladači.

Comments