If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil 6 teaser a info?

Duo úniků z Tokyo Game Show. Věřit nebo ne?

V noci na dnešek došlo hned ke dvěma různým únikům o dlouho spekulovaném Resident Evil 6. Nejprve někdo potají nahrál video o BioHazard 6, které se prý promítalo na plátně na výstavě Tokyo Game Show vedle řady jiných her od Capcomu, ačkoli některé zdroje tvrdí, že tam nebylo a že musí pocházet odjinud.

"Svět zažil různé typy hororu... Bioorganické zbraně převzaly moc. A jedno místo na Zemi je klíčem k zastavení všeho," píše se v krátkém teaseru. V jeden okamžik v něm problikne první záběr, kde je jakási laboratoř nebo továrna.

Capcom sice jeho promítání na TGS ve vyjádření pro Kotaku přiznal, ale mělo se tak stát na uzavřené prezentaci a proto ho nazval padělkem (s copyrightem Capcomu v závěru :), jež nemíní jakkoli komentovat. Od původního uploadera na YouTube už zmizelo. Jinými slovy, teaser nejspíš bude pravý, ale ještě asi neuzrála doba v marketingovém plánu, kdy ho Capcom chce mít na internetu. Každopádně by se asi v Capcomu měli domluvit na jednotném postoji.

Údajný teaser

Rovněž z Tokia od herního insidera, který tam možná absolvoval prezentaci, pocházejí údajné detaily o hře šířené přes diskusní fóra na fanstránkách. Na důvěryhodnosti jim přidává fakt, že tento člověk měl obrázky z onoho polopravého teaseru v předstihu.

Podle nich se Resident Evil 6 bude odehrávat v zátoce Thunder Bay u východokanadského města Ontario. Má to mít svůj důvod, protože tu prý významnou roli sehraje voda a má být pro život velmi nebezpečná. Že by druhá Hydrophobia?

Podobně jako to vloni naznačil Capcom, i tyto zprávy tvrdí, že šestý Resident má být vůbec nejděsivějším dílem a návratem ke kořenům série, což jistě potěší odpůrce změněného konceptu v africké pětce za denního světla. Sledování dění má zde svým filmovým stylem a úhlem kamery připomínat staré díly, oproti nimž se zlepší ovládací schéma.

V kůži známých a hratelných hrdinů Leona s Jill budete odhalovat špinavosti napáchané zločinneckou organizací Veltro, zejména Adou Wong. Nepřátele prý budete znát, ale vrátí se nějakým "novým způsobem". Jestli je všechno pravda, bychom se měli dozvědět z časopisu Game Informer v průběhu podzimu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments