If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil 6 exkluzivně pro PS3?

Na Xbox 360 by se mohl objevit až po roce.

Podle webu EverythingHQ má údajně být připravovaný Resident Evil 6 časově exkluzivní pro PlayStation 3. Částka, kterou Sony nabídla Capcomu prý byla schválena a měla by zajistit exkluzivitu šestého dílu až na celý rok.

Zatím se jedná pouze o nepotvrzenou zprávu, ostatně ani samotný Resident Evil 6 není doposud oficiálně oznámen. Pokud by to byla pravda, tak by se Resident Evil svým způsobem "vrátil" na svou kdysi domovskou platformu.

Předchozí Resident Evil 5 vyšel v roce 2009 zároveň jak na Xbox 360, tak na PlayStation 3. Verze pro PC pak vyšla o půl roku později.

Pokud se tato zpráva ukáže být pravdivá, tak si Sony bude tak trochu protiřečit. V rozhovoru se Scrawl FX řekl totiž brand manager Scott McCarthy, že raději než exkluzivní tituly má Sony exkluzivní obsah do multiplatformových titulů: "Když uděláte nějaký titul exkluzivním, omezujete tím jeho propagační sílu a to my dělat nechceme. My chceme, aby hry byly tak velké, jak je to jen možné - je to pak lepší pro celý průmysl," řekl McCarthy.

Comments