Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak to tedy je s tím Resident Evil 6?

Protichůdná vyjádření zamotala hlavu.

Série protichůdných vyjádření na hned několik úniků naráz. To je asi příčina aférky okolo Resident Evil 6 z včerejšího rána. Zamotala hlavu nejen Capcomu, ale i novinářům, kteří se mohli snažit sebevíc, ale zorientování se v nastalé situaci nebylo a dosud není snadné.

Zatímco japonský Capcom potvrdil autenticitu, tak americký Capcom zase hovořil o podvrhu. A různá média přinášela odlišné zprávy podle toho, s kým zrovna mluvila, načež převahu získalo to tvrzení, které přinesly weby, odkud všichni více čerpají. Asi to celé pramení z faktu, že americká a japonská pobočka Capcomu fungují téměř jako dvě samostatné firmy, které nejsou příliš zkoordinované ani nemají přehled, co všechno ta druhá právě podniká.

A aby to bylo ještě složitější, není úplně zřejmé, na co z Resident Evil 6 vlastně kdo z Capcomu reagoval. Jestli na uniklé video, nebo na uniklé starší artworky, nebo na údajné detaily o hře, jejichž věrohodnost je určitě nejnižší a na něž možná Capcom reagoval.

Uniklý teaser

V tuto chvíli jsou jasné pouze dvě věci: 1) že jeden ze šířených artworků je pouze dílem grafika-fanouška, ale ten se ostatně ani nikde v teaseru nevyskytoval, takže kvůli tomu podvrhem není. 2) že reportéři Eurogameru či GameSpotu potvrdili, že ve veřejném kině na Tokyo Game Show se žádný teaser z Resident Evil 6 nepromítá, takže pokud je ona nahrávka pravá, musí pocházet odjinud. Že by se však někdo z fandů dělal s minutovým, profi vyhlížejícím videem, opatřoval ho logy Capcomu, a ještě ho nahrával potají z plátna?

Rozuzlení by mohl přinést tento víkend, kdy se koná beseda k 15. výročí série Resident Evil, kde má být nějaký tajný host. Zdroj časopisu EGM tvrdí, že k oficiálnímu odhalení šestého dílu, který má být "brutálně strašidelný", dojde v řádu několika dnů. Předzvěstí budiž, jak jinak, další únik... obrázek loga hry:

Read this next