Skip to main content

DOJMY z Immortal Empires do Total War: Warhammer 3

Zásadní aktualizace je venku.

Od vydání třetího dílu Total War: Warhammer už uplynulo půl roku, a i když se poslední část trilogie velmi povedla, stále jeden důležitý dílek do pomyslné skládačky chyběl. Ano, byla jím slibovaná obří mapa celého světa propojující světy z prvního, druhého i třetího dílu. Vypuštěním nového update s pořadovým číslem 2.0 je ovšem dlouhé čekání u konce a majitelům všech tří dílů TW: Warhammer se nyní zpřístupňuje nová kampaň nazvaná Říše nesmrtelných, která disponuje tou největší mapou v dějinách her Total War.

No jen si to představte 533 provincií, 278 počátečních frakcí z 23 různých ras, a navíc můžete vybírat z celkového počtu 86 hratelných legendárních šlechticů. A to není konec, už teď je jisté, že se do TW: Warhammer III chystají další placené DLC, které zástupy hratelných šlechticů ještě více rozšíří.

Říše nesmrtelných je tedy volně přístupná pro všechny, jen musíte vzít v potaz, že se stále jedná o betaverzi, která nemusí být plně vychytaná. Vývojáři zřejmě už nechtěli nechat déle čekat natěšené fanoušky, ale netroufli si současný build označit jako finální. Dobrou zprávou je, že už teď je tato obří mapa po technické stránce více funkčnější, než tomu bylo v kampani Říše smrtelných v TW: Warhammer II, která přitom byla o třetinu menší, leč v době svého vydání silně zabugovaná.

Osobně jsem vyzkoušel start nové kampaně Říše nesmrtelných ještě ve fázi novinářské betaverze tak i po oficiálním vydání v rámci update v2.0 a byl jsem mile překvapen, že krom delšího čekání na vstup do mapy, všechno běželo hladce a i přechody mezi mými a AI tahy byly v pohodě. Herní svět je neskutečně velký, začátky přitom musíte odehrát klasicky a kousek po kousku budovat své impérium a teprve o hodně později se pokusit o světovládu. Dění v kampani ovšem nabízí nečekané situace a AI vám kolikrát dokáže udělat pěknou čáru přes rozpočet.

Díky obrovskému množství frakcí hraje velkou roli i diplomacie a tady na mě vykoukla novinka v podobě tlačítka Rychlá dohoda, které vyfiltruje frakce vhodné k rychlé domluvě. Na jedno kliknutí tak třeba vidíte, že je možné uzavřít obchodní dohodu s několika frakcemi najednou místo toho, abyste postaru proklikávali jednu frakci po druhé. Drobnost, ale potěší!

Kampani Říše nesmrtelných se budeme nadále věnovat a po ukončení fáze betatestu máme svolení ji i ohodnotit verdiktem. Zatím jí budeme dále testovat a vám přinášíme alespoň čerstvou sadu obrázků.

Read this next