Skip to main content

Domácí distributor Dead Island 2 shrnul dojmy redaktorů

Nezvyklá tisková zpráva od Playmana.

Někteří čeští a slovenští herní novináři měli možnost vyzkoušet si více jak měsíc před vydáním Dead Island 2 a publikovali své vesměs pozitivní a nadšené první dojmy ze začátku tohoto strhujícího akčního RPG z pohledu první osoby. Hra vás zavede na zcela nové hřiště, do ikonického Los Angeles utopeného ve vnitřnostech, stylového, živoucího a zamořeného zombiemi.

„Los Angeles (přezdívané v této hře „HELL-A“) je opravdu nádherné. Blankytně modrá přímořská obloha Kalifornie ladí se sytě zelenými kopečky Beverly Hills, posetými vilami celebrit a milionářů. Město samotné je samozřejmě plné barevných turistických atrakcí,“ představuje vaše budoucí hřiště Martin Zavřel ze Zingu.

„Mé první dojmy z Dead Islandu 2 jsou opravdu skvělé. Hra má propracovaný soubojový systém, zábavný příběh a svět, který má co nabídnout. Pokud titul zvládne dostatečně často představovat nové mechaniky a možnosti, jak kosit zombíky a pohybovat se světem, rozhodně může jít o hru, ve které strávíte s radostí desítky hodin. Hlavně pokud bude dobře zpracován kooperační režim, který vám má umožnit hrát až ve třech hráčích,“ shrnul své dojmy Adam Bárta z INDIANa.

„Kolem a kolem se mi těch pár hodin hrálo krátké preview úvodních hodin až překvapivě dobře. Sice jsem neměl pocit, že by se na nás řítilo něco výjimečného nebo špičkového, ale bavil jsem se. Dead Island 2 nepůsobí jako „zase další zombie akce“, neboť her v podobném duchu na trhu momentálně moc není,“ píše Adam Homola z GAMES.cz.

„Budete vylepšovat své schopnosti i zbraně, které je možné upgradovat a doplnit o různé efekty. Můžete využívat prostředí ve svůj prospěch. Když se nemůžete dostat dovnitř zamčenými dveřmi, jde to třeba střechou nebo rozbitým oknem. Můžete si trochu hrát s fyzikou a nechat věci nejen vybuchovat, ale lákat nepřátele také do pastí s využitím vody, elektřiny, ohně či benzinu. Jediným šikovným zásahem tak můžete ugrilovat bazén plný zombíků, anebo využít vodivosti kapaliny, když je někde přerušené elektrické vedení. Hlavně ale budete masakrovat zástupy různorodých nepřátel. Tady vás hra opět příjemně překvapí technickým zpracováním. Postavy mají velmi detailní obličeje, protivníci jsou velmi pestří co do chování i vzhledu,“ prozrazuje Jiří Bigas z Vortexu.

„Následne prídu aj menší bossovia, ktorí sa postupne zamiešajú medzi bežných pouličných zombíkov, aby ste sa náhodou nenudili. V každom prípade, typy zombíkov sú pestré a postupne prídete na to, čo na ktorého platí. Medzitým ako ich budete sekať, budete stretávať ľudí, ochraňovať ich, pomáhať im, ale aj oni budú pomáhať vám a smerovať vás,“ přidává saver ze Sectoru.

„Pokud si potrpíte na slušný příběh, tak mám tušení, že i zde se ho dočkáme a nepůjde tedy pouze o tupou mlátičku, ale o plnohodnotný zážitek, kde si každý přijde na své a možná i upustí trochu páry na všudypřítomných zombie. Osobně se nemůžu dočkat vydání a doufám, že to, co jsem měl možnost vyzkoušet se postupem hrou bude pouze zlepšovat a nakonec se dočkáme jedné z nejlepších her roku,“ myslí si Matouš Sychra z Doupě.cz.

„Dead Island 2 je protipól všem těm hrám s oduševnělými příběhy, náročnými dialogy a laskavou poetikou. Je to až nechutně propracovaný simulátor, v němž se řežou a mlátí zombíci na mnoho způsobů,“ píše Ondřej Zach z Bonuswebu.

„Prozatím tak Dead Island 2 vypadá až překvapivě dobře. Z hlediska grafiky i hratelnosti byste vůbec nepoznali, že se o její vydání bojuje už 11 let. Všechny dojmy ale pochází z preview verze, na což je nutné brát velký ohled. Jak hra dopadne na ostro se snad dozvíme už za měsíc, tedy 21. dubna,“ dodává Radek Raudenský z Hrej.

Uvidíme se v pekle! Dead Island 2 vychází s českými titulky na PlayStation 4/5, Xbox One/Series X a PC už 21. dubna 2023. Předobjednejte si hru a získejte výběr z dárků jako jsou steelbook, fan plakát, litografie, samolepky, BIG Shock a bonusové DLC Memories of Banoi Pack.

Read this next