Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dvě nové hry od Insomniac: Spider-Man 2 a Marvel's Wolverine

Co vše zatím o nich víme? + báječné teasery.

Studio Insomniac je nesmírně produktivní, když pouhých pár měsíců po Ratchet and Clank: Rift Apart a půl roku po Miles Morales odhalilo dvojici nových velkých her. Zrovna v době, kdy se šeptá o údajném úmyslu Disney odkoupit Sony právě kvůli právům na tuto legendu.

Tím očekávaným je Spider-Man 2, už plnohodnotné pokračování pavoučího muže, které vyjde exkluzivně pro PlayStation 5 v roce 2023 (už ne pro PS4, na rozdíl od Miles Morales).

Ve hře se objeví Peter Parker i Miles Morales, kteří budou společně bojovat proti novému záporňákovi Venomovi. Zatím není úplně jasné, za koho všeho půjde hrát. Debutový trailer byl jen takovou přehlídkou jejich schopností a obleků, i o vzrušujícím vymáčknutí výkonu z konzole. Za úvodní hodinu od zveřejnění nasbíral milion zhlédnutí na YouTube:

Watch on YouTube

Má jít o zbrusu nové příběhy obou postav, které budou nejen superhrdinské, ale i lidské a humorné. Na dvojce pracují přímo autoři prvního dílu Bryan Intihar (kreativní šéf) a Ryan Smith (ředitel vývoje), kteří sehnali Tony Todda (Candyman) pro namluvení Venoma. Vrátí se i Yuri Lowenthal a Nadji Jeter.

Druhou novou hrou Insomniacu, už překvapivou, je Marvel's Wolverine, opět exkluzivně pro PlayStation 5. Když prý s držitelem licence před pár lety vedli debaty, na jakou postavu se dále zaměřit, dospěli k závěru, že to bude právě tato. Mnozí vývojáři jsou prý velkými fanoušky Wolverine a baví je na něm to samé co na pavoučím muži, tzn. že brání lidi, kteří to nedovedou sami. Teaser nepochází přímo z hraní:

Watch on YouTube

Bude to samostatná hra od vývojářů (Brian Horton a Cameron Christian), kteří loni stáli za Spider-Man: Miles Morales, na nějž jsou pyšní. Chtějí nejen respektovat DNA této jiné postavy, ale také využít příležitosti, které z toho udělají svěží zážitek, při zachování typických rysů Insomniacu.

Hra je zatím v rané fázi vývoje (datum neznáme, pravděpodobně až po Spider-Man 2), ale máme se prý těšit na něco speciálního, například co se týče emocionálního vyprávění a špičkové hratelnosti.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments