If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA: Battlefield 2042 je prodejně zklamáním

Jak to s touto herní sérií vidí dál?

Je to pár dnů, co hra úplně vypadla z padesáti nejhranějších na Xboxu v USA. A nyní už i Electronic Arts změnili oficiální rétoriku...

Ve fiskálním hovoru s investory v noci na středu poprvé přiznali, že Battlefield 2042 nenaplnil jejich očekávání a že byl zklamáním, co se týče počtu prodaných kusů.

"Práce na dálku z domova byla výzvou a vydání hry bylo nevydařené. Víme, že některá designová rozhodnutí nepřijala komunita kladně. Hra také trpí některými problémy s výkonem, které stále potřebují vyřešit," uvedli.

Přesná prodejní čísla BF2042 odmítli EA sdělit. Přesto věří, že v dlouhodobém horizontu by mohlo jít o populární hru. Insider předtím naznačil, že se prý mělo švindlovat s počtem hráčů.

Kvůli neúspěchu Battlefieldu museli EA každopádně zredukovat svou předpověď tržeb v tomto fiskálu o 100 milionů dolarů. Série Battlefield nyní tvoří pro firmu méně než 10 procent obratu a v letošním roce to má být méně než 5 procent. Dle oslovených analytiků nevidí EA v této sérii dále svou budoucnost, na rozdíl od jiných her.

Přesto budou ještě BF2042 dále opatchovávat a vylepšovat. Plánují zejména hlasovou komunikaci (VOIP) a profily hráčů, předělaný ping systém, šikkovnější nahlašování zpětné vazby od hráčů, vylepšení střelby, odměn a rozšířené nástroje, režimy i změny Battlefield Portal. Zásadní update má být venku začátkem března.

Kvůli nutnosti dodělání těchto vlastností hry byla také odložena první obsahová sezóna (ze čtyř) až na léto (z původního března). Dříve došlo k zemětřesení ve vedení studia DICE.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments