Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

eFootball se poprvé ukazuje, ale budou chybět kopy a animace

Rozkouskované vydání.

Jak se v EA Sports mohli nad novým pokusem UFL pouze pousmát, vážnější riziko v ohrožení jejich tržního podílu značí eFotball, nový F2P fotbal od Konami, tvůrců dřívější série Pro Evolution Soccer / PES.

Poprvé jsme o něm psali zde a dnes bylo uvolněn debutový sestřih z hraní:

Watch on YouTube

Horší už je, že některé základní mechanismy nebudou součástí hry v době jejího počátečního uvedení a přibudou do ní až formou pozdějších aktualizací.

Například nová metoda pro odchycení míče se objeví až časem. To samé platí pro jiné nové vlastnosti, nazvané speciální "ostré kopy", které také přinesou přídavné animace.

Jinou chybějící věcí při startu bude využití DualSense funkcí ovladače na PlayStation 5, i toto dorazí až v patchi. Některé jiné funkce hry pak budou k zakoupení za poplatek.

Konami to vše zdůvodnili snahou o to, aby si lidé mohli zahrát eFootball co nejdříve, čili verze ze začátku podzimu bude jen takovým demem. Krom toho tam bude pouze omezený počet týmů a režimů.

Pozitivní je aspoň to, že oproti dosavadní sérii PES bude přepracován systém, který rozhoduje o faulech, stejně jako nová kamera pro přiblížení zápasu.

Read this next