Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oprava eFootball odložena až na jaro a zahájeno automatické vracení peněz

Průšvih ještě bobtná...

Psal se začátek října, kdy se Konami poprvé omlouvali za tragický stav F2P titulu eFootball 2022, který měl být řádným nástupcem série PES / Pro Evolution Soccer.

Jenže uplynul měsíc a celý průšvih nabotnává do ještě větších rozměrů, takže na homepage "musela" přijít další omluva hráčům i akcionářům, kteří doufali ve zlepšení situace s hrou, což se ovšem zatím neděje ani hned tak nestane.

Vyloženě v poslední možný moment před plánovaným vypuštěním přišlo toto další zklamání:

"Dospěli jsme k závěru, že potřebujeme mnohem více času, abychom dodali uživatelům produkt, jaký splní jejich očekávání. Proto jsme se rozhodli posunout vydání z listopadu na jaro 2022".

Připomeňme, že klíčový update 1.0 měl do hry přidat více obsahu, zlepšit celkovou hratelnost, přinést nový režim i podporu mobilních zařízení. Nic z toho se ovšem hned tak neobjeví.

Pouze vyleze jiný, mnohem menší patch 0.9.1, který opraví některé chyby ve hře, která je určitě tou největší katastrofou letošního roku, co se týče bugů a nedodělků.

Pozitivní na tom aspoň je, že se čelní představitelé konečně chytli za nos a zrušili předobjednávky eFootball 2022 Premium Player Packu. Ti, kdo si tento balíček (s některými funkcemi, které pošlapou až v té odložené verzi 1.0) pořídili, dostanou automaticky zpět peníze, v závislosti na politice provozovatele té které platformy, na které hrají.

Hráči prý nemusejí podnikat žádné kroky, aby své peníze zpět v plné výši dostali, jen prý musejí počítat, že to zabere nějaký čas.

Budou Sony a Microsoft měřit v této kauze stejným metrem, jako to provedli vůči CD Projektu Red kvůli Cyberpunk 2077 (s odstraněním hry na půl roku z digitálního obchodu), nebo to nechají plavat, když šlo jen o F2P titul s pouze volitelnými mikrotransakcemi za nižší částku?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

eFootball

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments