If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Eidos: Kane & Lynch nezmizí

Lidé je prý mají rádi.

Násilné akční duo Kane & Lynch nezmizí v propadlech času a znovu se vrátí na monitory - navzdory ne zrovna vřelému přijetí obou dílů hry a nedávnému propouštění u vývojářů IO Interactive. To dnes oznámil Ian Livingstone, šéf Eidosu, který v uzší radě vydavatele Square Enix rozhoduje právě o tom, jaké tituly se budou ve firmě dělat a kterým se naopak vystaví stopka.

"Ještě jsme neoznámili naše další plány ohledně Kanea a Lynche, ale mohu říct, že jde o dvě úžasné postavy, které mají velký potenciál a silné zázemí herní značky. Lidé mají tyhle chlapíky rádi, takže určitě jen tak nezmizí," řekl Livingstone v dnešním rozhovoru s Eurogamerem. Nabízí se tedy otázka, zda by namísto plnohodnotného třetího dílu nemohli v Eidosu uvažovat třeba nad drobnou obměnou žánru, jako to udělali nedávno, když k sérii Tomb Raider přidělali arkádu Lara Croft and Guardian of Light.

Druhý díl Kanea a Lynche po světě sklidil spíše průměrná hodnocení, i když Pavel Oreški svoji recenzi zakončil nadprůměrnou známkou 6/10. "Kane & Lynch 2 mělo polarizační efekt: buď jste ho milovali nebo nenáviděli. Někomu se líbíla chaotická kamera a styl jako z domácích videí, ostatní to nenáviděli. Někomu se líbily postavy, jiným zase ne, ale v každém pádě šlo o umělecký a nadupaný thriller. Podle mě skvělá hra, i když chápu, že nemusela sednout každému," tvrdí Livingstone.

V podstatě tím tak kopíruje dřívější slova generálního manažera IO Nielse Jorgensena, kterému nízké ohodnocení K&L2 také nevadilo, protože prý šlo o velmi neobvyklou hru. Závěrem je ale třeba dodat, že i kdyby Square dali zelenou Kane & Lynchovi 3, hned tak se hry asi nedočkáme - vývojáři z IO Interactive totiž momentálně pilně pracují na Hitmanovi 5. Tedy alespoň v to ještě všichni stále doufáme.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Kane & Lynch 2: Dog Days

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments