Skip to main content

Funkce FIFA Playtime dovolí lepší kontrolu nad hraním FIFA 21

Bude sledovat čas i utrácení.

Asi všichni jsme už někdy četli příběhy v mainstreamových médiích, kterak vypečený synátor utratil desítky tisíc korun z otcovy kreditní karty za mikrotransakce v nějaké populární hře.

EA se možná i proto rozhodli všem ukázat lidštější tvář, že nejsou jen ta obří korporace, vždy hladová po co nejvíce penězích. Kvůli tomu čelí různým žalobám i rostoucímu nátlaku od rodičů či vlád jednotlivých zemí, aby nastala nějaká regulace.

Do fotbalu FIFA 21 nyní přidávají novou funkci FIFA Playtime - do PC verze dnes, do konzolových 17. listopadu.

Jak praví výčet změn v posledním patchi, je to: "Nová sada nástrojů, která umožní hráčům mít větší kontrolu nad tím, jak hrají". Dostupná je z hlavního menu, nebo z FIFA Ultimate Team či Volta Football.

Jinými slovy, FIFA PlayTime dovolí lepší přehled nad tím, kolik času kdo tráví hraním, jak moc utrácí, komunikuje na sociálních kanálech či k čemu má přístup na základě oficiálního věkového doporučení.

Čili dozvíte se, kolik hodin jste hráli minulý týden, nebo kolik peněz padlo na nákupy za FIFA Points (ale už to raději neukazuje přepočet na skutečné peníze). Dají se tam také nastavit limity na nákupy v zabudovaném herním obchodě.

Celé to má být součástí projektu Positive Play Project, což je dlouhodobá iniciativa EA, jak mají být hry lepší, férovější a bezpečnější zábavou pro všechny.

Read this next