Battlefield 5 Články

Parádní trailer Firestorm, Battle Royale variace Battlefield 5

Parádní trailer Firestorm, Battle Royale variace Battlefield 5

Když okolo hoří les, chcete přežít.

Na tomhle si dali EA mimořádně záležet, protože se s tím bude lámat chleba, jak vlastně celý Battlefield 5 ve finále dopadne, po ne úplně přesvědčivých výsledcích z podzimu. A také to nepochybně ovlivní hodnotu jejich akcií, podobně jako Apex Legends.

Před pár minutami zveřejnili slibovaný trailer na Firestorm, očekávaný Battle Royale mód do hry, byť s vlastními, pozměněnými pravidly oproti konkurenci.

Bude k dispozici už 25. března coby aktualizace zdarma pro všechny majitele.

Číst více...

Airborne mód z Battlefield V

Není to Battle Royale.

Nemluvilo se o tom v preview a bylo to odkryto nestandardně na oficiálním Twitteru EA, což může být snaha o odpoutání pozornosti od pouhých dvou frakcí v základní verzi hry.

Pro tohle se nabízí jen dvě možná vysvětlení: buď ve studiu DICE jednoduše nestíhají, ostatně říjen není zase za tak dlouho, nebo si zbytek uměle schovávají až na podporu online služby Tides of War, která bude po vydání zásobovat novým obsahem.

Electronic Arts aktualizovali produktovou stránku hry na Originu, odkud jsme tak zjistili, jak nabušený počítač budete v půlce října potřebovat pro hraní PC verze Battlefield V (Alza.cz).

200 tisíc lidem se nelíbil Battlefield V trailer

Někomu se tempo a sázka na vytření zraku středečního odhalujícího traileru líbilo, jiným se z roztřesené kamery z vlastních očí až dělalo špatně.

Ti nespokojenci dali svůj názor najevo tím, že udělili palec dolu videu na YouTube. Nyní, den a půl po premiéře, tam jich má už přes 200 tisíc. Jen o pár tisíc více, než nasbíralo lajků. Zatím tedy vedou ti, kterým se líbilo, ale jen těsně.

Historie se tedy opakuje: před dvěma lety fanoušci podobně protestovali proti Call of Duty: Infinite Warfare, když mu tehdy dali půl milionu dislajků (nyní už přes tři miliony) a hra se pak moc dobře neprodávala ani neujala u kritiků, protože ji od začátku provázela kontroverze.

Číst více...

PREVIEW Battlefield V z novinářské předváděčky

PREVIEW Battlefield V z novinářské předváděčky

Destrukce, stavění, válečné příběhy, vaše parta a propojené bitvy.

Ještě před dnešním slavnostním odhalením pozvali EA včera vybrané novináře včetně Eurogameru na privátní dvouhodinovou prezentaci Battlefield V (Alza.cz), aby byl dostatek času napsat toto preview v předstihu. Dozvěděli jsme se tam mnohem více informací, než přineslo živě vysílané odhalení pro veřejnost, i to, čím se hra inspiruje od momentálně nejpopulárnějších stříleček na světě, od Fortnite a PUBG.

Přesně jak se vědělo dopředu, Battlefield V se skutečně odehraje během druhé světové války. Tedy v období, které posloužilo jako předloha prvnímu dílu série (2002) a naposledy Battlefield 1943 (2009). "Všichni z nás jsme moc toužili se do této éry vrátit. Chtěli jsme jít do doby, která fenomén Battlefield odstartovala. Jde tedy o návrat ke kořenům, ale s novými možnostmi," komentoval to na akci Lars Gustavsson, kreativní ředitel z DICE a producent původních her.

Cílem Battlefield V je, abyste v něm zažili nečekané uchopení tématu druhé světové války - prý dosud nespatřené, ještě nedovyprávěné a ve hrách se nevyskytující scénáře, které jdou mnohem dál než obvyklé vylodění na pláži v Normandii, jak to už pomalu nudí z nespočtu jiných titulů. Proto se tady ve vzájemně přímo nesouvisejících válečných příbězích několika osob (singleplayerové War Stories po vzoru Battlefield 1) ocitnete za hranicí polárního kruhu v Norsku, jindy zase na francouzském venkově, ve zdevastovaném Rotterdamu i v severoafrické poušti. Možná vám tyto lokace budou připadat už krapet okoukané, leč tvůrci slibují, že tam dostanete něco nového, přičemž vše má být inspirované reálnou historií (byť s určitými překrouceními a nadstavbou).

Číst více...